Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hasi UH előtt lehet kávét inni?

Hasi UH előtt lehet kávét inni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy éhgyomorra kell mennem. Sajnos én reggel kávéval tudok felébredni csak, vagyis megszoktam.:)Szeretem az ízét reggel.


Ha valaki tapasztalt valami hasonlót, s tud tanácsot adni, megköszönném.



2012. márc. 12. 21:20
 1/7 anonim válasza:
Nem lehet kávét sem inni, nekem is nagyon rossz volt kávé nélkül elmenni itthonról. De direkt szólt az orvos, hogy ne igyak kávét.
2012. márc. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet, csak nem szabad. Véleményem szerint egy kávé nem befolyásolja szignifikánsan a vizsgálat eredményét. Elég sokat ultrahangoztak különböző napszakokban. Persze kérdés, hogy konkrétan mit néz az orvos.
2012. márc. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Epekő gyanúval küldenek.


A másik: a vízivás. Van, ahol azt olvastam, hogy csak keveset szabad, van aki azt írja, hogy min. fél litert, mert teli húgyhólyaggal kell menni.

2012. márc. 12. 21:36
 4/7 A kérdező kommentje:
" Hasi ultrahang A vizsgálatot éhgyomorra, telt húgyhólyag mellett végzik, ezért a vizsgálat előtt 6 órával már nem szabad enni, a vizsgálat előtt 2 órával 4-6 dl csapvizet, vagy szénsav nélküli ásványvizet kell meginni, és a vizeletet vissza kell tartani. "
2012. márc. 12. 21:37
 5/7 anonim ***** válasza:
A kávénak (legalábbis számomra) mindig van egy kis vizelethajtó hatása. Meg vannak reggeli gyógyszereim is, amit vízzel veszek be. Igazából mindig arra kellett ügyelnem hasi uh előtt, hogy ne pisiljek be, mert nem akartam ott "kiüríteni a húgyhólyagom". A koffein bár van némi értágító hatása (a ciginek meg érszűkítő) nem fogja a követ eltüntetni vagy láthatatlanná tenni.
2012. márc. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Teli hólyag akkor kell, ha a hasi UH kismedencei UH-ot takar, mert akkor jobban látszanak a szervek.

Ha nem kismedencei, hanem valóban hasi UH (tehát, májat, epehólyagot, hasnyálmirigyet, vagyis felső hasi szerveket néznek), akkor a teli hólyag mindegy.

Ha éhgyomrot mondanak, akkor mindig érdemes azért rákérdezni, mert ez alapban csak azt jelenti, hogy ne egyen az illető, inni lehet. Ha azt sem, akkor szokták hangsúlyozni, hogy inni sem lehet.

De ha már valaki nem kérdez rá, inkább ne is igyon, nehogy emiatt ne legyen elvégezhető egy vizsgálat.

Gondolom nem mindennap jársz UH-ra, egy reggelt meg nehogy ne lehessen már kibírni kávé nélkül.

2012. márc. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Ment a zöld kéz.
2012. márc. 13. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!