Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül a kullancs...

Dorinak9 kérdése:

Mennyibe kerül a kullancs elleni védőoltás? És lehet kapni emberek az számára veszettség ellen is?

Figyelt kérdés
Nyáron az egyik barátnőmnél szoktam lógni és ők tanács laknak,s a tanya körül erdő található.Az erdő teli van kullanccsal,s mesélte,hogy sok ott a veszett róka.Múltkor mentünk futni és épp találkoztunk eggyel.Én nagyon is félek a rókától,s szeretnék kapni veszettség ellen védőoltást és akkor újra mehetek vele futni.
2012. márc. 13. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:

"emberek az számára", "tanács laknak"?

Nem beszélni áz mádzsár?


Egyébként én kerülném azt az erdőt, akárcsak a "védő"oltásokat.

[link]

2012. márc. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenki amiben hisz, van érv az oltások mellett és ellenérv. DE! Magyarországon nagyon elterjedtek a kullancsok manapság, a kutyám majd belehalt egy kullancs által terjesztett nevü " babéziózis" betegségben. A kullancsok nagyon sok, és különbözö vírust hordoznak magukban, pl. mint a vírusos agyhártyagyulladás. (halt már ember ilyenbe bele)A védöoltás 5.000 ft körül van, patikában adnak vény nélkül és a családorvosod beadja., Hogy teljesen védve légy 5, illetve 7 évig 3 x kell megismételni az oltást.

Veszettség elleni oltásról ember számára még nem hallottam, de a tetanusz már megvédene kutya/ rókaharapástól.

2012. márc. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia!


A veszettség elleni oltást akkor adják, ha már megharapott a veszett állat! Előtte nem. 2 hetes procedúra, állítólag nagyon fájdalmas injekciósorozat (nem tudom hány), és a hasfalba adják.

2012. márc. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
amúgy 10 perce vettem ki a kutyámból az idei év első kullancsát. Szóval MÁR lehet félni tőlük.
2012. márc. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!