Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lisztérzékenység. Glutén...

Lisztérzékenység. Glutén mentes termékek?

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő. Az Aldi ketchupot ehetik a lisztérzékenyek? A válaszokat előre is köszi.

2012. márc. 13. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Lisztérzékeny vagyok 3 éve. Azt ajánlom, vegyél ilyen termékekből jó minőségűt, pl Univert vagy Globust, ezekbe nem az olcsó búzakeményítőt teszik, hanem a kukoricát vagy burgonyát. Megfigyelésem szerint az olcsó termékek tartalmaznak glutént, pl pudingban is, majonézben is, édességekben is (persze nem a kekszre gondolok, hanem pl a csokira... pl a Milkát megeszem). Még annyit, hogy a "nyomokban tartalmazhat" felirat azt jelenti, hogy gluténtartalmú cuccal egy üzemben készült... azonban ez nem azt jelenti, hogy tartalmaz is glutént, csupán úniós előírás ezt árírni a termékekre. De nem kell tőlük annyira tartani.
2012. márc. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem tarok én, csak tudod te is hogy most már szinte mindenki spórol. Én is megveszem az univert mert azt szoktam enni, de ezekben az időkben mégis csak gazdaságosabb lenne az olcsóbbikat megvenni.
2012. márc. 14. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!