Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg az allergiától fáj a...

Tényleg az allergiától fáj a fejem?

Figyelt kérdés
több hónapja fáj a fejem. emellett tele van az arcüregem váladékkal, de nem tudom kifújni, csak a garatra szívni+ érzem hogy a fülemben is van váladék. Már egy ideje járom az orvost és senki se mondott eddig igazi megoldást, annyit tudok eddig, hogy az orrnyálkahártyám duzzadt (sinus maxilaris). Most legutóbb allergológusnál jártam, aki szerint poratka allergiám van, és emiatt van az egész. Most adott rá orrsprayt és gyógyszert, egy hete szedem de eddig nem igazán hatott. Kellett volna már hatnia ha tényleg az allergia miatt van, vagy lehet hogy akkor valami más bajom van? Mondjuk polip? vagy orrsövényferdülés? (orrsövényderülésem is van elvileg egy kicsi, de arról se sokat mondtak az orvosok, azt is csak onnan tudom h a leletre ráírták, de az orvos nem említette egy szóval se.. szal meg is lepődtem amikor láttam)
2012. márc. 17. 07:59
 1/4 anonim válasza:
Orrsövényferdülés és az orrpolip is okoz fejfájást! A polip orrcseppel gyógyítható. De ha tele vagy váladékkal talán egy jó orr-fül gégésznek kéne megnéznie. Én most estem túl egy arc és homloküreg gyulladáson. Nem tudtam miért fáj a fejem 2 hónapja ( a fülem is "sercegett"). Kiderült hogy polipom van, nem tud távozni rendesen a váladék, hiába fújom. Sajna addig húztam amíg felszúrták a "búrám". Megkönnyebbülés volt. Azonnal elmúlt a fejfájás. Kaptam orrcseppet a polipra és 1 hónap múlva már az is megszűnt! Az allergiától nem tudom, hogy fájhat e a fejed ennyi ideig, de sztem ha váladék van akkor nem ez okozza! Neurológusnál kezdj, elküld rötgenre ha nem talál mást és onnan az orr-fül gégészetre! Jobbulást!
2012. márc. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bár nekem nem fájt a fejem, de nekem is állandóan tele volt az orrom, nem tudtam kifújni, azaz hiába fújtam ,éreztem ,hogy mélyen még mindig tele van annak ellenére, hogy kapok levegőt, és nekem is folyamatosan a garatra folyt le a dolog. Emellett a fülem is be volt dugulva már nagyon rég óta, nem is igazán volt meg a normális tisztulása. Elhagytam a tejtermékeket, mert az emésztés alapján tudtam ,hogy azt nem bírom, allergiás vagyok rá, vagy laktózérzékeny. Mióta nem eszek semmi tejterméket, azóta minden orr és fül panaszom megszűnt. Az orrom nincs tele állandóan, nem is kell fújnom mindig, a füleim is kidugultak, újra megvan a normális, természetes tisztulása.

Tehát én azt mondom, igen, lehet mindez az allergiától. Csak persze a poratkát nem olyan könnyű kivonni az életedből, mint nekem a tejterméket.

Gondolom azért nem akar javulni a helyzeted a kapott spraytól sem, amiért a parlagfűallergiásoknak sem javul. Hiába csepegtetnek, a pollen ott van, és folyamatosan szívják be minden levegővételkor.

2012. márc. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

úgy kezdtem amúgy, neurológusnál, ő nem talált semmit.

utána mentem fül orr gégészetre, ahol annyit tudtak megállapítani röntgen segítségével, hogy az orrmelléküregeim légtartóak és az orrnyálkahártyám duzzadt. több fül orr gégészeten is jártam már, és mindenhol azt kaptam, hogy allergiás rhinitisem van, meg hogy arcüreggyulladás. de érdekes, mert az arcom nem fáj egyáltalán, de érzem hogy tele van váladékkal, folyamatosan "túrházok" és érzem a fülemben is hogy van. 2szer ki is mosták a fülemet..

egyébként rohadtul elegem van az összes fül orr gégészből, mert eddig egyik se csináltatott értelmes kivizsgálást, hogy megtudják esetleg van e polip, orrsövényferdülésről is csak onnan tudok hogy otthon elolvastam mit írta a leletre, de ott a rendelőbe egy büdös szót nem szólt róla!

2012. márc. 17. 08:37
 4/4 anonim ***** válasza:

A második vagyok ismét.

Nekem is van orrsövényferdülésem. Voltak időszakok, hogy éjjel csak az egyik oldalamon tudtam aludni, mert a másik oldalon fekve bedugult az orrom. Én is az orrsferdülésre gyanakodtam, hogy amiatt van, csak nem értettem, hogy miért nem állandó. Mióta kerülöm a tejterméket, bármelyik oldalamon tudok feküdni, ez is megszűnt.


De azért ismét mondom, nekem nem fájt a fejem.

De lehet, hogy az meg nem az allergiától fáj, hanem annak a tüneteitől. Tehát, hogy be van dugulva az egész fejed. ( bocs a kifejezésért ) Ha kitisztulna, szerintem a fejfájásod is megszünne.

2012. márc. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!