Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gipszelés esetén mire számítha...

Gipszelés esetén mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Sztem eltört a lábam, holnap megyek röngenre,

Kérhetek járógipszet, illetve valami könnyített verziót.

Vagy valami olyat amire cipőt lehet húzni?


2012. márc. 18. 23:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Majd a doki megmondja, így gép elől nem tudom megmondani (de más sem) hogy el van-e törve, vagy hogyan és hol, megröntgenezik, aztán majd mond rá valamit. Ezt így majd annak add elő aki ellát, de szerintem rohadtul nem az a fontos hogy könnyített legyen, hanem hogy rendesen összeforrjon.

Én a bordarögzítőt szedtem le 4nap után mondván minek az, ferdén is forrt össze, látszik is elég rendesen.

2012. márc. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
először tuti fekő,, ha törés.. utána lehet járó, amiből van könnyített, fizetős. 7-18ezer ft-ig, kórháza válogatja.
2012. márc. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Először fekvőgipszet kapsz, az tényleg biztos. Ráadásul trombózis elleni hasszuri, végig a gipsz ideje alatt. Nem akarlak megijeszteni, de ez van.


A járógipsznél már többnyire választhatod a fizetős könnyített gipszet, de nem biztos, hogy annyira megéri. Bár arra esetleg lehet cipőt húzni. Nekem járósarok volt a talp alatt, ezért cipő ki volt zárva.


Majd írd meg ide, hogy mi lett a lábaddal. Remélem, nem tört el azért! :)

2012. márc. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszönöm a választ.

Katasztrófa, törés, egy hét fekvő, majd min 6 hét járógipsz, rem tudok rá valami cipő félét venni, mert még hideg van, illetve koszolódik és büdös is lesz ha nem mosom, szerencsére még előtte jól megmostam és majd cserekor is, de 6 hét az sok...Az ágyban magammal viszem tehát vigyáznom kéne rá koszolódás ügyben is.

2012. márc. 19. 13:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

szia! nekem nemrég vették le, pont karácsonykor törtem el a lábam, tehát szilveszterkor még fekvő gipszem volt :D most már csak gyógytornára járok. hidd el, hamarabb eltelik, mint gondolnád, olvass, tanulj, filmezz, sorozatozz, járógipszben meg akár dolgozhatsz is majd, suliba járhatsz

fel a fejjel!

2012. márc. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kétszer is volt már gipszben a lábam, tényleg meg lehet szokni, hidd el, nem olyan retetnetes. Én gyerekkoromban még bicikliztem is vele, (na jó, te azért ezt ne csináld majd) :)


Szaga az lesz, de hát nem kell szagolgatni :) Fázni meg nem fogsz benne, elég jó idő van már. Ha igen, húzz rá egy zoknit. Az a kosztól is védi.

2012. márc. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
igaz már gondolom rég elfelejtetted de én még vezettem is vele még jó hogy a bal tört nem a jobb gázt nem tudtam volna nyomni.vagy csak padlóig
2012. aug. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!