Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az baj lehet hogy 1 hete...

Eckoh kérdése:

Az baj lehet hogy 1 hete betegvotlam 38,39 fokos láz. De már jobbanvagyok már ahogy. és Azóta is majdnem minden nap 37 fokos a lázam. Baj ez?

Figyelt kérdés
:/

2012. márc. 19. 16:35
 1/10 A kérdező kommentje:
most pl:37,3
2012. márc. 19. 16:38
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
37 fok a normál testhőmérséklet felső határa.
2012. márc. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
akkor nembaj?? de hogy majdnem minden nap...:S
2012. márc. 19. 16:47
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A normál testhőmérséklet a 36,4-37,2 °C közötti hőmérséklet.

Neked maximum hőemelkedésed van, az is csak egy tizedes.

Beteg vagy, elkaptad a hipochondriát.

2012. márc. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
o.O hogy mit?... xd Orvos szerint csak náthás..xd de már valamennyire kigyógyultam multhét óta.
2012. márc. 19. 17:13
 6/10 anonim ***** válasza:

Hipochondria: A hipochondria egyfajta pszichés zavar, amely esetében az egyén kényszeresen foglalkozik saját egészségi állapotával, megszállottan keresi magán a szervezetében fellépő kóros elváltozásokat, betegségeket, gyakorta halálfélelemmel küzd, és a feltételezett betegségek szomatikus tüneteit rendszerint pszichésen észleli is magán. Leggyakrabban szorongást okoz, de súlyosabb esetekben a hipochondriában szenvedő beteg állandó orvosi felügyeletre és folyamatos gondoskodásra tart igényt, noha voltaképpen egészséges és képes volna ellátni önmagát. A beteg gyakran maga is elismeri betegsége képzelt voltát, de kényszeres tudatállapotáról lemondani képtelen.


Én is az, vagyok járok pszichológushoz, sokkal jobb. :)

2012. márc. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ilyen tüneteket produkál az idei vírus. Ezt ki kell heverni, sok folyadékot és vitamint (főleg C-t) fogyasztani.
2012. márc. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Íjjaa.xD mind igaz rám.xDDDDDDDD :OOOOO . ahham. én szeedek C vitamint D:xd
2012. márc. 20. 17:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem régebben is többször volt hőemelkedésem. Összességében, a hőm 36.8-37.3 között ingadozik napközben. Késő este, kora reggel kevesebb csak.

Némi utánaolvasás és tudásom felhasználása után arra jutottam, hogy fiatal nőknél többször előfordul, nem találnak okot majd spontán elmúlik, ciklus második felében előfordulhat, stressz okozhatja, hipochondria vagy legalábbis félelem a betegségtől okozhatja - ezek igazak rám. Ráadásul egy héttel vagyok túl egy megfázáson most.


Én régebben elhatároztam, nem foglalkozom vele, aztán három hete visszatértem rá. Van más e.ü. panaszom is, több is, de több negatív leletem is van (leletek vagy negatívak, vagy maguk a tünetek látszódnak rajtuk). Ugyanakkor orvosról orvosra jártam, és még nem végeztek alaposabb kivizsgálást, egymásnak dobták a labdát.

Ezzel kapcsolatban is rájöttem, hogy tüneteimben közrejátszik a stressz, a rossz levegő, a helytelen táplálkozás. Nem foglalkozom velük tovább.

Na, ezért tértem vissza három hete a hőmérőzésre. 5 napig mértem, elején a max. értékek 36.8 vagy 36.9 voltak, az utolsó napon már 37.1 - ez mutat valamit... stresszeled magad: felmegy.


Szóval Neked is azt javasolom, hogy nem foglalkozz vele! Ne mérd!

Viszont próbálj egészségesebben élni - nincs kifogás! -, mert nemcsak, hogy alapból jót tesz, hanem a tudat is gyógyít, a tudat, hogy tettél valamit az egészségedért.

2012. márc. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2012. márc. 26. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!