Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lázas vagyok és nagyon fázom...

Lázas vagyok és nagyon fázom mit tegyek? SOS

Figyelt kérdés
ma lettem lázas holnap megyek dokihoz.Vettem be láz csillapítót de még így is megfagyok.A hőmérő most csak 37 fokot mutat de roszabbul vagyok mint délután mikor 38.5 fokos lázam volt.Már két paplan van rajtam szarrá fagyok.Anyu meg pont ma éjszakás és egyedül vagyok.
2012. márc. 19. 21:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Maradj az ágyban, vegyél fel egy meleg pizsamát is.Fűts be egy kissé. Igyál sok citromos teát, vegyél be egy 500 Mg-os C vitamint.

Jobbulást!

2012. márc. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha van otthon hársfa tea, főzzél egy csészényit, vagy kamilla teát. Ha egyik sincs, fekete teát. Tegyél bele mézet, és citromot, ha már nem forró, és kortyolgasd el.
2012. márc. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm kipróbálom.Viszont mivel senki nincs itthon anyut meg nem hívhatom mert dolgozik segitsetek nekem.Most mértem a lázam és 38.2 vehetek be lázcsillapítót éjszakára? Délután kettő körül vettem be.
2012. márc. 19. 21:26
 4/14 anonim ***** válasza:
Lázat csillapítani 38.5 felett szoktunk.
2012. márc. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
légyszi írjatok
2012. márc. 19. 21:36
 6/14 A kérdező kommentje:
akkor még hagyjam? Csak azért gondoltam hogy beveszek mert éjjel mindig magasabb a hő
2012. márc. 19. 21:39
 7/14 anonim ***** válasza:

Vehetsz be, de nem lesz semmi bajod, ha mégsem.

Holnap meglátjátok mi lesz ebből, hiszen a mai nap az első napod, gondolom vírusfertőzés lesz,- ami jó esetben 2-4 nap alatt gyógyul.

2012. márc. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
jólvan hát akkor nem veszek be
2012. márc. 19. 21:41
 9/14 anonim ***** válasza:
Csak akkor vegyél be lázcsillapítót, ha 38 C fölé, leginkább 39C fokra megy a lázad.Láz a szervezet természetes védekezési módja.Igyál sok folyadékot, hidegen, vagy langyosan. Hűtőfürdőt is vehetsz, ha 39 fokra megy a lázad.Tudnod kell, hogy a lázas embert nem szabad vastagon betakarni, hagyni kell a magas hőt eltávozni. Vékony takaró, zokni se legyen rajtad. Ahogy múlik a láz úgy egyre jobban betakaródzhatsz.
2012. márc. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ok, nem lesz semmi gond. Igyál teát, aludj jól!

Ha éjjel felébrednél, és 38.5 felett lenne a lázad, akkor beveszel majd egyet.

2012. márc. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!