Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas Koffein tartalmú tea?

Magas Koffein tartalmú tea?

Figyelt kérdés
Utána nézhetnék a google-n de tőletek szeretném meg kérdezni, hogy milyen magas koffein tartalmú teákat ismertek? és tényleg erősebbek a kávénál? hatásuk jobb? rosszabb? nem iszok kávét se alkoholt, viszont kíváncsi volnék egy ilyen teára. Milyen nevű ilyen teák léteznek?

2012. márc. 20. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:

A fekete teák mind ilyenek. Kicsit másként hatnak, mint a kávé, nem olyan intenzíven élénkítenek, de a hatásuk tartósabb. Az Earl Grey egy népszerű fajta, de nekem a Lipton Yellow Label-je jön be legjobban reggeli teaként.

A zöld teákban kevesebb a koffein, de nagyobb az antioxidáns és vízhajtó hatásuk, ilyeneket iszok este.

2012. márc. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem erősebbek egyáltalán. Két bögre fekete teát szoktam esténként inni, és semmi, simán alszom utána.
2012. márc. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A valódi tea hatóanyaga nem "koffein", hanem "tein". A hatása ugyan hasonló, de míg kávéból egy jó "féldecit" iszunk, teából meg 2 decitől-5 deciig, így több "hatóanyagot" is veszünk magunkhoz. A gyümölcsteákban természetesen nincsen tein.
2012. márc. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na akkor mondom..:) a demmers teahaus-tól pl a skót karamell.Én reggel 7-is nem aludtam tőle.
2012. márc. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, tudnál nekem linkelni?:)
2012. márc. 21. 15:46
 6/9 anonim ***** válasza:
linkelni nem,de ilyen piros-fekete zacskója van,bp-en arénában,westendben,pécsen,és győrben lehet kapni.
2012. márc. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
tessék itt van : [link]
2012. márc. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
és kb 3 teáskanálnyit tettem 1 literhez. ilyen tea,kávéfőzőn főztem le.
2012. márc. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utánanézek mihelyst pesten járok!
2012. márc. 22. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!