Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől keletkezik a keloid?

Mitől keletkezik a keloid?

Figyelt kérdés
Voltam bőrgyógyásznál, aki azt mondta, hogy le kell vetetni az egyik anyajegyem, de mondta, hogy ha szétszakad a seb valamitől, akkor keletkezhet keloid, de azt olvastam, hogy mástól is lehet. Tudtok segíteni?
2012. márc. 23. 18:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Sajnos ez hajlam kérdése vagy esetleg ügyetlen sebészé, de hidd el, van akinek spontán keloidosodik a bőre akárhol..magyarul magától műtéti heghez hasonló dudorok jönnek rajta, vörös színben...nem ismerik a bőrgyógyászok sem annyira, van rá kenőcs, tapasz, szteroidos injekció...hát nem tudom...ez egy szépséghiba, meg kell próbálni enyhíteni de pl. szteroidos injekciót nem akarnék, mert iszonyú fájdalmas..és amúgy keloid magától is keletkezhet műtét után...a hajlam a lényeg, nem kell ahhoz szétszakadt seb vagy akármi...állítólag ha viszont a sebbe adják a szteroidos injekciót, nem fog keloid kialakulni. Ez talán nem is fáj, mert a műtétnél érzéstelenítenek.
2013. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!