Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen egy hormonvizsgálat?...

Milyen egy hormonvizsgálat? Mennyibe kerül? Mit csinálnak az illetővel?

Figyelt kérdés
2009. jún. 14. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen hormonokra gondolsz? (nemi, mellékvesekéreg, agyalapi mirigy, pajzsmirigy...stb)
2009. jún. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vérvétellel történik, elküldenek a vérszívókhoz, és ott kb. 5 kémcsőnyi vért vesznek. Általában 1-2 hét alatt megvannak az eredmények. Elég sokszor kell vizeletminta is. És ha az orvosod rendeli el, akkor bármelyik kórházban, sztk-ban leveszik, és akkor természetesen ingyenes.

Magánkórházban olyan 25-30000 Ft körül mozog.

2009. jún. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én első


azért jó lenne tudni milyen hormonról van szó, mert pl. egy agyalapi hormon kivizsgálás több nap és sok vizsgálat (hiszen folyamatosan kell mérni a változást) és nem 30.000 hanem inkább 300.000 Ft.

2009. jún. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet én vagyok a hülye, de a tsh is az agyalapi mirigy hormonja és az pl. egy vérvétel és kész. Az agyalapi mirigy nem csak egy hormont illetve stimulátort szekretál. De lehet én emlékszem már rosszul.
2009. jún. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én 08.45

igen ezért tart az agyalapi mirigy hormonjainak kivizsgálása elég hosszú ideig. Hiszen nem csak a közvetlen termelést kell vizsgálni, hanem az összefüggéseket (az általa indikált egyéb hormontermeléseket). Nekem csináltak, 1 hétig feküdtem korházban, napi 4 lapor, CT, MR, terheléses próbák.

2009. jún. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ok, így már értem:)
2009. jún. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!