Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen típusú fájdalom érezhet...

Milyen típusú fájdalom érezhető vakbélgyulladás esetén?

Figyelt kérdés

Továbbá, hogy egyértelmű legyen: pl. hasogat vagy mindig érezhető? Csak hasi nyomás esetén érezhető a fájdalom, vagy anélkül is?


A problémám, hogy úgy 1-2 óránként (de van úgy hogy egész nap csak egyszer) érzek minimális fájdalmat (2-3x), belehasít, de egyből el is múlik. Az első gyanúm vakbél volt, de abban az esetben úgy tudom sokkal durvább fájdalmat lehet érezni. Az tudni kell rólam, hogy nagyon parás vagyok, mindentől hajlandó vagyok félni, még akkor is, ha nincs semmi alapja. Jobb oldalt keményebbnek érzem a hasam. Nem nagyon, kb. mintha izom lenne, viszont bal oldalon egyáltalán nem érzem ezt. Ez eddig soha nem tűnt fel, lehet hogy mindig is így volt... Eddig nem nagyon foglalkoztam ezzel a dologgal, de valahogy most előtérbe került. Lehet hogy hülyeség, de olvastam hogy a jobb vesét ki lehet tapintani, ellentétben a ballal. Gondoltam biztos azt érzem, de ez nem magyarázza a ritkán jelentkező fájdalmakat. A másik dolog, hogy alváson kívül a nap többi részét ülve töltöm. Azt tudom, hogy ebből adódóan a hasi szervek összenyomódnak, lehet hogy ez okozza néha a fájdalmakat. Miért ülök annyit, lehetne kérdezni, de rövid a válaszom: nem tudok járni.


Elsősorban az érdekel, hogy amiket leírtam a veséről, ülésről stb. azok tényleg úgy vannak-e? Meg persze az alapkérdésre szeretnék választ/válaszokat kapni.



2012. márc. 26. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Vakbélgyulladással maximum 2 napot húzol ki,de a végére már összegörnyedve sirsz a fájdalomtól (tapasztalat,1 órába telt elkúszni a telefonig)


A veséd viszont szúrhat,nekem is szokott,érzékenyebb az átlagnál,hamar megfázik,csak néha érzem,ha úgy helyezkedem.

Nephrológushoz menj,oda háziorvos ad beutalót.

2012. márc. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bár befolyásolhat hogy miért is ülsz,hisz lehet abból adódó a fájdalom,ezt már tényleg orvos tudja megmondani
2012. márc. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

A vakbélgyulladás sokkal rosszabb. Nekem volt. Hirtelen, nagyon erős, nyilalló fájdalom, gombóc lett seperc alatt belőlem; 4 óra múlva már bőgtem.

Ha jobb oldalt keményebbnek érzed a hasad, lehet, hogy tényleg egy izmot találtál. Tudod jól, az izmok nem teljesen párhuzamosak mint pl. a tüdő.

Lehet, hogy az tényleg a veséd, én a jobboldalit nem találom. :D (Biztos, hogy megvan nekem is)

Szerintem a "hasi szervek összenyomódása" nem fáj. Figyelj, én napi 10 órát szoktam ülni az egyetemen, akkor nekem miért nincsenek ilyen fájdalmaim?

2012. márc. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valamennyire megnyudogtam. :)
2012. márc. 27. 12:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Na kérdező kiderült,hogy mi okozta a fájdalmat?
2016. jan. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!