Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha sosem használok napvédő...

Ha sosem használok napvédő szert akkor kaphatok bőrrákot? Akkor is ha már ilyenkor (április elején) elkezdek napozni, hogy hozzászokjon a bőröm és nyáron pedig 10 és 16 közötti időszakon kívül napozom?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy a kőművesek is azért nem kapnak bőrrákot, mert fokozatosan hozzászoktatták a bőrüket a naphoz, pedig ők tűző napon is kint vannak nyáron is.
2012. márc. 26. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Kaphatsz. Akármennyit szoktathatod a bőröd a naphoz, káros UV-sugarak vannak, méghozzá nem kis számmal. Mellékesen megjegyzem, hogy a napozás meggyörsítja a bőr öregedését.
2012. márc. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van az első válaszolónak. Annak, hogy mikor kezdesz el napozni semmi köze sincsen a bőrrákhoz. Az egyetlen dolog, amit ezzel elérsz az, hogy nehezebben fogsz leégni, de a káros UV sugarakhoz nem tudod hozzászoktatni a bőröd.
2012. márc. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kell a naptej, mert a bőr nem felejt! A bőrt ért káros sugárzások évek alatt összeadódnak! A naptej viszont megvéd. 30 faktoros alatt az egész semmit sem ér már, én 60 faktorost használok, de csak azért, mert fehér a bőröm. Sötétebb bőrűeknek a 30-as is jó szerintem, de a régi 2-4-6 faktorszámú majomságok már sz@rt sem érnek, kár a pénz is értük. A káros sugárzás az utóbbi években egyre erősödött, tehát aki nem akar bőrrákot kapni 10-20 év múlva, az használja vagányul ezeket a szereket.
2012. ápr. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!