Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a különbség egy 700 forinto...

Mi a különbség egy 700 forintos és egy 7000 forintos vitamin között?

Figyelt kérdés

Bár tudom egy cseppet hülye kérdésnek hangzik, de érdekelne, hogy ha veszek egy sima marketben egy 500-700 forintos vitamin pezsgőtablettát, amibe tegyük fel van 25 darab, és ha veszek egy gyógyszertárban, vagy esetleg egy fitness üzletben egy 7000-8000 forint értékű kb ugyanilyet, nagyjából egyenlő arányokkal (legalábbis ezeket írja az oldalán) akkor hol a különbség? Simán csak mert az egyiket egy nagy gyártó csinálja, a másikat pedig egy kisebb?


Igen biztos hogy a drágább jobban kivan fejlesztve, stb, de még is, akkor az olcsó vitaminok nem érnek semmit kb?


2012. ápr. 1. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha hasonló a hatóanyag-tartalom, akkor az árán kívül semmi. (lásd: C-vitamin tabletta vs. aszkorbinsav ugyanabban a gyógyszertárban.)

Ezeknek a cuccoknak a nagy része marketing és lehúzás, épp csak annyiban térnek el egymástól, hogy jogilag ne lehessen megfogni őket.

2012. ápr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pontosan 6300 Ft.
2012. ápr. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tetris ***** válasza:

Hiába szeded be a vitaminokat, ha azok nem tudnak felszívódni. Nekem a nőgyógyász ajánlott egy marhára drága vaskészítményt. Amikor kérdeztem, hogy miért nem szedhetek 300 forintos vastablettát, akkor azt mondta, hogy hiába ugyanakkora a hatóanyag bennük. Az egyik fajtájú fel tud szívódni, a másik nem. Attól függ, hogy az adott hatóanyagot milyen közegből nyerik.

Az én esetemben a vasat gyógynövények terméséből vonták ki természetes úton. A sima vastabletta pedig nem tudom miből van kinyerve.

Szerintem ez lehet az egyik oka a nagy árkülönbségnek.

2012. ápr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ilyesféle válaszokra számítottam, köszönöm :)
2012. ápr. 1. 18:21
 5/8 anonim ***** válasza:
A drágább többféle vitamint, és nagyobb mennyiségeket tartalmaz. 5-700 forintos, ráadásul pezsgőtabletta, abba nem fér bele sokminden. Szerintem kb. arányban lehet, amennyivel többet fizetsz, annyival is kapsz többet / jobbat.
2012. ápr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az egyik márkás a másik csak simán ugyan olyan jó :D
2012. ápr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ára a különbség XD
2012. ápr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy brand kizárt hogy ennyit dobjon rá árban, ráadásul ezek jellemzően ugyanolyan vonalról jönnek. Nincs igazán márkás, meg tecsó gazdagságos vitamin. Egymáshoz képest sem árban, sem minőségben nem akkora a szakadék, mint rengeteg más terméknél, ahol van jelentős árszínvonalbeli különbség.
2012. ápr. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!