Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a különbség egy drága...

Mi a különbség egy drága multivitamin (terhesvitamin) vagy egy olcsóbb vitamin között?

Figyelt kérdés
Elsősorban vitaminpártiak véleménye érdekel. Például egy olcsóbb (DM saját márkás vitamin) és egy drágább (pl elevit), más lehet a felszívódás, vagy mi lehet a különbség? Összetételben nagyjából egyformák...
2011. dec. 14. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Én mikor a lányomat szültem nőgyógyászhoz mentem Budapestre és olyan vitaminokat adott amelyek Magyarországon még nem voltak forgalomban , hanem külföldről hozatta és ott nagyon beváltak voltak.De ez 14 éve volt , a lányom nagyon szép lett és makk egészséges.
2011. dec. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon hasonló az összetétel, akkor szerintem nyugodtan szedheted az olcsóbbat. Arra figyelj, hogy legyen benne folsav, vas, jód. Ezek nagyon fontosak. De az én meglátásom, hogy, a vitamin mellett kellő mennyiség legyen a természetes vitaminbevitel is! ...és sok-sok folyadék!
2011. dec. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az összetevők mennyisége,és nem mindegyikben van jód.

[link]

2011. dec. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindkettő terheseknek van összeállítva, akkor szinte mindegy, melyiket szeded. De azért nézd meg, hogy miből hány mg-ot tartalmaz ez is, az is. Előfordul, hogy az olcsóbban kevesebb vitamin van- Sima mulitviatmint pedig ne vegyél, abban olyan vitamin is lehet (pl. A vitamin), ami kifejezetten káros lehet a babára nézve.
2011. dec. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha kimondottan kismamáknak ajánlott a vitamin, akkor nem lépi túl a megengedett mennyiséget semmiképp.

ami számít az a folsav, mert ez a legfontosabb a baba fejlődéséhez sőt ennek hiányában nem fejlődik rendesen, viszont ez az egyetlen vitamin, ami mesterséges formában jobban hasznosul, tehát mindenképp tanácsos a pótlás.

Ezt nézd meg.

2011. dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van különbség a felszívódásban/hasznosulásban is. Csak nem tudod melyiknél jobb.Kivéve ha kémikus, vagy nagyon alapos vagy , és sok az időd:) Pl: magnéziumot legalább három különböző kémiai formában láttam vitaminkészítményben(eltérő kötésben), ezek mindegyike másképp szívódik fel, más hatással van a szervezetre, még a mellékhatások is mások. Szerintem egyébként az olcsóbb is lehet jó, de legalább folsav kell az elején.
2011. dec. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2011. dec. 14. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!