Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kábítószer és fogamzásgátló...

Kábítószer és fogamzásgátló együtt szedve?

Figyelt kérdés
Azért vagyok kíváncsi rá, mert mindkettőt igen sok fiatal használja. Gyógyszer mellett szabad-e?
2012. ápr. 3. 08:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Különben csak egy kíváncsi anyuka vagyok, akinek a gyerekei és a családból senki se használna drogot. Szóval távol áll tőlünk az ilyesmi.
2012. ápr. 3. 08:41
 2/7 anonim ***** válasza:
Szépen tönkre vágja a májukat... Okozhat felszívódási zavart is, aztán csodálkoznak, ha becsúszik a baba.
2012. ápr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

Rettenetesen ostoba kérdés, és a mentegetőzés is szánalmas. Mutatja a kérdésfeltevésed is, hogy kihat rád a jelentkor "sötét középkora", tudatlan vagy, és helyből szükségesnek érzed, hogy mentegetőzz, hogy jaj ugyan fúúúú, te meg a családod ugyan sohaaaa. Azt hiszed, hogy ettől öngamában nézve, ti többek vagytok egy olyannál, aki mondjuk ésszerűen használ vmi szert?:) Ne a tv-ből és a női magazinokból (vagy ezeknek megfelelő színvonalú netes oldalakról) informálódj, kérlek...


Hogy a kérdésre is válaszoljak:

Értelmetlen. MELYIK "kábítószer"?! Most komolyan azt hiszed, hogy lehet ezeket egy lapon tárgyalni? Milyen kábítószerre gondolsz, mit kell ezalatt érteni?

Elég sokféle van, más és más hatásmechanizmussal, más fokú káros hatásokkal, és más féle más szerekkel való kölcsönhatással. Egy serkentőszer (pl. speed, kokain...stb) szerinted ugyanúgy lép kölcsönhatásba a fogamzásgátlóval mint mondjuk a marihuána?

Nem lehet válaszolni a kérdésre így.


Amúgy sok fiatalt jobban féltek a fogamzásgátlótól, mint néhány drogtól.

Hogy legyen személyes tapasztalat is:

Én egy ideig éltem rendszeresen marihuánával (heti 1-2 alkalommal), és közben volt, hogy szedtem fogamzásgátlót is. Gyerekről szó sem volt, nem csúszott be semmi. Viszont elárulom, hogy a fogamzásgátló rövid időn belül tönkre vágott, hányingerem volt tőle, össze-vissza véreztem, fájt a hasam, felfázásos tüneteim voltak, ingerlékenység, depressziós hangulat...stb (mind elmúlt, amikor abbahagytam a fogamzásgátlót) Élhetetlenek lettek a napjaim tőle. Nos, a fű soha nem okozott semmilyen problémát. Szóval lehet gondolkozni.

2012. ápr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk többek, csak félünk az ilyesmi szerektől.
2012. ápr. 3. 18:01
 5/7 A kérdező kommentje:
A világért ki nem próbálnánk.
2012. ápr. 3. 18:03
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Gondolom a piát nem veted így meg...LOL. :D
2012. ápr. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem szoktam egyáltalán szeszes italt inni, tehát nem jól sejted.
2012. ápr. 3. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!