Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen gyógyszerrel vagy...

Milyen gyógyszerrel vagy vitaminnal lehet megelőzni/lelassítani az Alzheimer kórt?

Figyelt kérdés

Apukám már régen túllépte a 60-at és már elkezdett furcsábban viselkedni..(hozzájárul a látászavar, stresszel állandóan)félek hogy ez komolyabbá fog válni, és hajlamos is rá, mivel nagymamám alzheimeres volt...:( (szörnyű volt átélni azt a korszakot, és ő maga is fél attól hogy olyan lesz..)

Jelenleg még talán kezdeti stádiumban van, aki tud bármilyen tippet kérem írjon.


2012. ápr. 5. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Nikotinnal kapcsolatban vannak ilyen kutatások...

Illetve sokan esküsznek a halfogyasztásra is.

2012. ápr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Keressetek egy jó orvost, aki felállítja a diagnózist és ő tudni fogja, hogy mit kell szedni. Omega 3 zsírsavak, ginszeng is jó :)
2012. ápr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a leghasznosabb, ha tornáztatja az agykérgét. fejtsen keresztrejtvényt, sudokut meg hasonlóakat. ezzel meg is lehet előzni a bajt.
2012. ápr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ginkgo biloba (Bilobil, Ginkgoprim), Cavinton, Nootropil ezeket szokták adni ilyen esetben. -Egy gyógyszerész-
2012. ápr. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia,


az Alzheimert annál jobban lehet kezelni, minél hamarabb felismerik,keress egy jó neurológust Én utánaolvastam a témának a legújabb kutatás amit találtam, azt írja,hogy a kór tüneteit vagyis az agysejtek halálát a hosszan tartó gyulladás okozza, amit szabadgyök támadásra és a kóros fehérje lerakódás vált ki.

Szabadgyök roncsoló hatásai ellen pedig az antioxidánsok szedése, bejuttatása véd.Magának az agynak vagyis az idegsejteknek megfelelő mikrotápanyag és oxigénellátásával jól kezelhető a betegség. Édesanyámnak is ez a rémálma, úgyhogy megelőzésképp különböző készítményeket találtunk neki. Az egyik az említett ginko biloba, ami az kisereinek tágításával növeli az oxigén ellátottságot,másik egy komplett antioxidáns, vitamin készitmény, legújabb az idegsejtek mitokondriumaira ható szer. Privátban szívesen megírom, hogy konkrétan mik ezek.

Még egy dolog Nézzetek utána, rendben van-e a laboratóriumi értékek, (vércukor, süllyedés, koleszterin szint, stb.) vannak- kezeletlen gyulladásai a papádnak például a szájban, a fogak körül, vagy az ízületekben, ezek másodlagosan, a gyulladási készség fel turbózásával fokozhatják a szellemi hanyatlás kockázatát.


üdv: Klári

2012. jún. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia,


az Alzheimert annál jobban lehet kezelni, minél hamarabb felismerik,keress egy jó neurológust Én utánaolvastam a témának a legújabb kutatás amit találtam, azt írja,hogy a kór tüneteit vagyis az agysejtek halálát a hosszan tartó gyulladás okozza, amit szabadgyök támadásra és a kóros fehérje lerakódás vált ki.

Szabadgyök roncsoló hatásai ellen pedig az antioxidánsok szedése, bejuttatása véd.Magának az agynak vagyis az idegsejteknek megfelelő mikrotápanyag és oxigénellátásával jól kezelhető a betegség. Édesanyámnak is ez a rémálma, úgyhogy megelőzésképp különböző készítményeket találtunk neki. Az egyik az említett ginko biloba, ami az kisereinek tágításával növeli az oxigén ellátottságot,másik egy komplett antioxidáns, vitamin készitmény, legújabb az idegsejtek mitokondriumaira ható szer. Privátban szívesen megírom, hogy konkrétan mik ezek.

Még egy dolog Nézzetek utána, rendben van-e a laboratóriumi értékek, (vércukor, süllyedés, koleszterin szint, stb.) vannak- kezeletlen gyulladásai a papádnak például a szájban, a fogak körül, vagy az ízületekben, ezek másodlagosan, a gyulladási készség fel turbózásával fokozhatják a szellemi hanyatlás kockázatát.


üdv

2012. jún. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!