Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történik, hogyha valaki...

Mi történik, hogyha valaki bevesz 6-8 szem cataflamot?

Figyelt kérdés
egy barátnőm állítólag ezt csinálta, de nem értem, és valahogy nem hiszek neki.
2012. ápr. 6. 23:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én tinédzserkoromban megtettem,ráadásul Algopyrinnel kombinálva.Az eredmény szavakba nem foglalható,olyan rosszul soha életembe nem voltam.3 napig hánytam,majdnem kiszáradtam,remegtem,görcsszerű rohamom lett,és a bőröm ZÖLD! volt.Nagy nehezen helyrejöttem,erős volt a szervezetem,a szüleim későn vették észre,mivel kollégista voltam..Gyomormosásra már semmi szükség nem volt.De itt vagyok,élek,szóval nem lehetetlen,hogy a barátnőd is megtette.Vagy semmi baja nincs?lehet,hogy hazudik?
2012. ápr. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
6-8 Cataflammal kevesebb lesz a dobozban. Ez vitathatatlan.
2012. ápr. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Diarmand ***** válasza:
93%

Jobb esetben k*rva erős gyomorfájdalmai, kombinálva ezt az első hozzászóló által leírtakkal. Rosszabb esetben mentőt kell hívni hozzá.


Az emberi szervezet diklofenák-kálium tűrőképessége napi 150 mg. Ettől függetlenül 2x1-et szabad szedni naponta (100 mg).

2012. ápr. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
a cég értékesítési menedzserének prémiumát emelik ilyenkor...
2012. ápr. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%
volt hogy pár napig 5 öt vettem be belőle, meg algopirint is 1-2őt, de az égvilágon semmi tünetet nem éreztem, mondjuk a fájdalom ami miatt beszedtem se enyhült... Gyenge gyógyszerekmazért ezek. Bár egyszerre annyi biztos sok lehet.
2012. ápr. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Diarmand ***** válasza:
79%

Ha nem értesz hozzá kedves utolsó, ne írj hülyeségeket.

Gyenge gyógyszer? Akkor kérlek magyarázd el nekem, hogy miért vényköteles? Mert piros-fehér a doboza? Kérlek...


A cataflam hatóanyaga az egyik legerősebb gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító. Az meg, hogy bevettél 5 szemet és nem használt egyrészt csak gratulálni tudok a saját hülyeségedhez, másrészt meg csak azért mert rajtad nem mutatkoztak a tünetek, másnál okozhat durva problémákat ugyanez az 5 szem.

2012. ápr. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
36%

Utolsó előtti nem ír hülyeséget.

Tényleg gyenge gyógyszerek, ha valakinek rendszeres fájdalmai vannak. Én pl a fejfájással vagyok így, van, hogy beveszek 5-6 fájdalomcsillapítót, és nem használ, de lassan már semmi sem.

Egyébként a cataflam tényleg nem olyan erős fájdalomcsillapító, azt inkább fülfájásra szokták adni, meg talán még gyulladás vagy lázcsökkentő.

De erős fájdalomra semmit nem ér.

2012. ápr. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Diarmand ***** válasza:
92%

Ha valaki rendszeresen szedi ezeket a gyógyszereket, akkor természetes, hogy nem hatnak már olyan mértékben, ahogy alapesetben kellene, de ez gondolom egyértelmű.


Erős fejfájásnál, pl a migrénnél semmilyen gyógyszer sem ér semmit, így ezzel érvelni nem elég elfogadható. Ahogy azzal sem, hogy "jáj, de há' erős fájdalomra lósz*rt sem ér!" Ha nem hat, az nem a hatóanyag hibája, hibáztasd a fájdalmad :)

Igen, vannak a cataflamnál erősebb hatóanyagú szerek is, egy szóval sem írtam, hogy az a legjobb. De nehogy valaki a Flectorral jöjjön nekem mint már itt párszor, mert annak a hatóanyaga ugyanaz.


Nagyon szeretem az ennyire hozzáértő embereket. Elemezzük ki egy mondatod.

"Egyébként a cataflam tényleg nem olyan erős fájdalomcsillapító, azt inkább fülfájásra szokták adni, meg talán még gyulladás vagy lázcsökkentő. "


Megismételném az imént feltett kérdésem. Miért vényköteles?

A fülfájás az egyik legerősebb fájdalom, nem tudom miért, de nem advilt szoktak felírni. Biztos hülyék az orvosok.

TALÁN gyulladás vagy lázcsökkentő? TALÁN? Ennyit a hozzáértésedről... biztosan minden gyulladásra más és más gyógyszert írnak fel. Fülfájásra cataflamot, fogfájásra advilt, menstruációs fájásra meg algoflexet ugye? Tiszta sor.

Nem is értem minek koptatom a billentyűzetet.

2012. ápr. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21%
a cat csak max a visszaélések miatt vényköteles. Nem szedek rendszeresen gyógyszert, nem vinnyogok ha fáj valami, max akkor szedem be, amikor nagyon nincs más lehetőségem, de dokihoz nem tudok menni. Ahogy az algo is 4óránként bevehető úgy a cat is. Sőt, orvosi rendelésre nem csak egy. Nem mindegy ki hogy reagál a hatóanyagra és az sem, hogy egy 50kilós kiscsaj, vagy tizenéves szedi be, vagy egy 120 kilós edzésben lévő felnőtt. Piros fehér doboza van? És? Akkor mivan? Más meg színes de jóval komolyabb gyógyszer. Mert kipróbáltam egyszer egy olyan fájdalom és gyulladáscsökkentőt, amit komoly műtét után adnak, és nem fog felírni egy háziorvos sem neked csakis a műtőorvos ajánlásával és szigorúan csakis azzal a dózissal. De fájdalom és gyill csökkentő. Semmi más. A hatóanyaga félig a cat félig valami más, mindegy. Nos az sem volt erős. Pedig gyulladásra és fájdalomra volt beszedve. Sép színes dobozos, támogatással is többszöröse a catnak. Akklr most ez nem veszélyes? Nem erős? vannak akiknek a szervezete az algopirinre is úgy reagál, hogy azonnal elmulaszt mindent egy fél szem, kinek a cat, diklofenak duo, vagy még a saridon is. Meglepődsz, de ez utóbbi jó volt fogfájásra, amire pl más nem. Ez olyan, higy ki kell tapasztalni kinek mi jó, mindenesetre nyilván senkinek sem mondtam és ajpanlottam hogy annyit beszedjen belőle, sőt akár másból se. Nem játék.
2012. ápr. 7. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%
mi egyetemen 2 szem katára kezdtünk inni általában. és semmi bajunk sem volt.
2012. ápr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!