Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Apgar érték 5/8 mit jelent?

Apgar érték 5/8 mit jelent?

Figyelt kérdés

10 azt hiszem a legjobb, és 1 a legrosszabb.

Eddig azt gondoltam, hogy a 7/10 azt jelenti, hogy az apgar értéke 7 lett a 10-ből.

Viszont az én apgar értékem a születési zárójelentés szerint 5/8 -volt. Ő.Ő

Tudna nekem segíteni, hogy ez pontosan mit jelent?



2012. ápr. 7. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet csak azért, mert így egész szám jön ki 5/8 az 6,25/10.

Persze könnyen lehet, hogy ez hülyeség. :)

2012. ápr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem, háromperces és tízperces Apgar van. Születés után három perccel 5-ös volt (ez nem túl jó), tíz perccel születés után pedig 8.

Általában, normál esetben 9/10 vagy 10/10 szokott lenni, szóval 10 perc elteltével a legtöbb babának már 10-es apgarja van. Esetleg volt valami komplikáció a születésedkor?

2012. ápr. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az izom tónust,légzés,keringést és a bőrszínt értékelik azt hiszem 0-2 pontot kaphat rá.ha 5 volt születéskor vmi nem volt rendben vagy nem sírt fel,vagy nem volt légzés-keringés,neked mit mondtak hogy minden rendben.?Most egészséges?
2012. ápr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Előzménye az volt, hogy édesanyámnak egy Május 5.-ei Vasárnap elment a magzatvize ( 36. hét ), és egyből be is vitték a Hatvani kórházba (ott volt a fogadott orvosa).

Az orvosa megvizsgálta, és azt mondta nem meri vállalni. Közölte vele, hogy haránt, farfekvéses vagyok, és a kórház nem elég felszerelt, hogy életbe maradjak. Ő.ő

Édesanyámat felszállították mentővel Bp.-re a VIII. kerületbe. Ott rá sem bagóztak. Kérte az orvosokat, hogy valaki vizsgálja meg. Minden álma egy kislány volt, nagyon szeretett volna engem, nagyon várt rám.

A lényeg, hogy senki rá sem nézett egészen Hétfő estig. Este jött egy orvos, aki megcsászározta.

Nem tudom eshetett-e azért bajom, mert 1 nap telt el a magzatvíz elmenése, és a születésem között.

2kg és 5dkg-al születtem.


Felhívtam édesanyám, és pár mondatot felolvasott a kórházi zárójelentésből. Elnézést, ha rosszul írom le a szakszavakat.


A zárójelentésem szerint biokémiai újraélesztést kellett alkalmazniuk születésem után, ami lövésem sincs, hogy mi lehet. Utána Oxigén maszkot kaptam rövid időre.

Születésemkor az orvosok test szerte "haematomákat" észleltek, kezdetben magas "HT?" értékem jelentősen lecsökkent ezért transzfúzió adására szorultam "INCOMP?".

"Constelatio" nélküli korai "icterus" alakult ki fototerápia infuios kezelés ellenére, a negyedik életnapon teljes vércsere vált szükségessé.

Elhúzódó ("exchange-t" követő "rebound") "hiperbilirubinaeniája" fototerapia mellett oldódban....


Valaki ért ebből valamit?


A zárójelentést elkérem majd édesanyámtól, és leírom pontosan mit írtak benne. Úgy egyszerűbb lesz.


Ami még fontos, hogy édesanyám veszélyeztetett terhes volt.


Most egészséges vagyok, legalábbis remélem. :)

Sajnos édesanyámnak nem sokat mondtak, lehet nem mertek. Mindig elintézték annyival, hogy "semmi gond". Még ők háborodtak fel, hogy miért kérdez annyit. -.-


Most 26 éves vagyok.

2012. ápr. 7. 14:01
 5/7 anonim ***** válasza:
ha 26 éves vagy és egészséges már kár rágódni ezen,felnőttél képes vagy arra amire mások nem vagy értelmi fogyatékos ,ennek örülj.Hát ha mostanság történne ilyesmi biztos be lenne perelve az az orvos és intézmény.Nagyon hanyagok voltak.A biokémia újraélesztés azt jelenti hogy életmentő gyógyszereket is kaptál.Erős sárgaság miatt kaptál vért.Van vmi gond hogy most ezt olvasgatod ennyi év után?
2012. ápr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok a test szerte haematoma azt jelenti hogy tele voltál kék foltokkal(véraláfutás,vérömleny)
2012. ápr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az újszülött babákat 5 kategóriában úgymond osztályozzák. Erre O-tól 2 pontot kaphatnak így jön ki a 10 pont ha mindenre 2 pontot kaptak. Ezek a szív működés, légzés, bőrszin, ideg nemtudom pontosan... Azonnal születés után mérik ezt illetve 5 perc elteltével. Ezt jelenti a két szám az 5/8. Nekem három számom van. 4/9/9. Akinek az első szám rossz, neki csinálnak 10 perc múlva is. Úgy olvastam, hogy ez asphyxiát jelent, amikor újra kell éleszteni a babát. Nekem is ez lehetett, de ha utána már jók az értékek, akkor nincs semmi baj. Remélem érthető volt valamennyire. 19/L
2015. szept. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!