Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gipszelték már be valamidet?

Gipszelték már be valamidet?

Figyelt kérdés
Ha igen mitől tört el, a gipszelés hogyan történt

2012. ápr. 7. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, a kezem volt eltörve.

Bicikliztem, és lecsúszott a lábam a pedálról, oldalradöltem, és letettem a kezemet az aszfaltra, eltört, és elmozdult a csont.

2 napot kellet várnom, mert ez szombat reggel történt, és nem tudták sehol helyretenni.

Hétfőn a dokinak nem volt altatóórvosa, ezért injekcióval akarta érzésteleníteni, de attól borzasztóan féltem, ezért a doki egy jól irányzott mozdulattal váratlanul helyrerakta a csontot...majdnem besz.rtam..

Utána nem volt már nagy cucc, begipszelték, elmentem filmet készítetni, és mehettem haza, mert minden rendben volt.


Gondolom valami veled is történt, hogy feltetted a kérdést?

2012. ápr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A lábamat kétszer is. a karomat egyszer.

Első alkalommal elütött a busz.Akkor eltört mindkét lábam(a bal lábamat műteni kellet,mert teljes törés volt.A csont is átszakította a bőrt.Akkor tört el a karom is.(könyék tájékán.)Mivel 6 éves voltam így nem igazán emlékszem a gipszelésre,csak arra,hogy fájt,és később viszketett nagyon,én meg nem fértem hozzá,hogy megvakarjam.

32 évesen a lábfejem tört el több helyen.Munkahelyi baleset,simán csak leestem a lépcsőn.A melót még végig vittem törött lábbal,sőt haza is sétáltam vele de estére már nem tudtam lábra állni.Röntgen után előbb fekvőgipszet majd 6 hét után járógipszet kaptam.Itt már nem jártam jól,mert nyár volt,és nagy melegek.A doki valamit nem jól kevert ki,mert a járógipszem pár nap után mindig szétrepedt a bokánál,és elkezdet porladozni.Amikor a harmadik gipszem is töredezett,már nem mentem vissza.Otthon házilag gipszeltünk rá..Alig vártam,hogy végre levegyék..

2012. ápr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekem még fekvőgipszem van de könnytett gipszet akarok remélem megéri mert elég drága.

Utólsónak: Amikor gipszet lecserélték megmoshattad a lábad, én fekvő előtt lezuhiztam, nem értették, azt mondták hogy büdös lesz ígyis úgyis

2012. ápr. 7. 19:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Most épp a kezem van begipszelve majdnem könyékig.


Elestem és eltört a gyűrűsujjam legalul a tenyeremnél.

Két nap múlva mentem csak el orvoshoz vele, mert addigra már nagyon feldagadt az egész kézfejem, nagyon fájt és be is lázasodtam.


Először gipszsínbe tették a kezem, ez szörnyű volt, mert a hüvelykujjam kivételével az összes ujjam totál le lett gipszelve, semmit nem tudtam csinálni a jobb kezemmel.


Pár napja aztán kaptam körgipszet, abban már csak a gyűrűsujjam és a kisujjam van benne, valamennyire tudom így használni a kezemet.


A gipszelés kb. 15 perc lehetett, eléggé fájt, ahogyan a törött kezemet nyomkodták meg állítgatták. Először nagyon szoros volt a gipsz, ahogyan száradt a kezemen, most már kicsit jobb. Élszaka nagyon zavar a gipszes kezem, sehogyan sem tudom normálisan letenni alvásnál az ágyban. Hát, most pár hétig ez van.


Ja, és amikor a második gipszet kaptam, szó sem lehetett kézmosásról :(

2012. ápr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ma 19:42 vagyok.

Járógipsznél nem moshatod meg a lábad.A gipsz szétázik.Bizony amikor a gipszet levették még a talpam is hámlott a meleg miatt.Amikor levették volt kellemetlen lábszag,de rögtön megmostam,és utána már nem.A gipsztől befülledt,de ez várható is volt.

2012. ápr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!