Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igaz hogy a vizipipa károsabb...

Igaz hogy a vizipipa károsabb mint a cigaretta?

Figyelt kérdés
én már vizipipáztam,de még nem próbáltam ki a cigit, 13 leszek. apukám tudja és aztmondta inkább cigiztem volna mert az nem annyira káros mint a vizipipa,szerintem ez hülyeség
2012. ápr. 9. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Jajj még mindig itt tart a világ?:)

A cigi még mindig sokkal károsabb, mint a pipázás. Rengeteg tudományos cikk van erről a neten is, mutass párat apukádnak!

2012. ápr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hogy mást ne mondjak a ciginél papír van ami teljesen káros. Az más kérdés hogy a dohányzás magában sem az életkor meghosszabítása.
2012. ápr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem károsabb, szerintem is hülyeség. De nem érdemes egyikkel sem próbálkozni, mert azért mind káros. A cigiben állítólag 4000 káros anyag van, ezekből az egyik a nikotin, ami hozzászokást okoz. Ez előfordulhat a vízipipában is, de kisebb dózisban. A víz kiszűri az egyéb kártevők (kátrány) jelentős részét, hidegebb, ízesebb füstöt ad, de benne van a széntabletta káros mellékterméke, ami megköhögtet stb. A vízipipa ha már nagyobb (értsd: idősebb) leszel, egy jó közösségi szórakozás lehet, de a cigit ki se próbáld, mert nemcsak szar, hanem veszélyes is.
2012. ápr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A nikotin nem egy káros anyag, hanem egy méreg. Ezt fontos leszögezni. Nem olyan, mint az alkohol, amit jelent pl fertőtlenítésre is használni. A nikotin az méreg. A többi anyagokról nem is beszélve...


Tehát innentől kezdve a kérdést nézhetjük így: Mi a jobb egy kis kanál méreg vagy egy evőkanál méreg? Tessék, lehet választani.


Részemről én próbáltam mindkettőt. De nem váltak az életem részévé, talán ez a legfontosabb a dologban.

2012. ápr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"amit jelent = amit lehet" bocs
2012. ápr. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Használj Shiazót. Keress rá, vagy írj privit és elmagyarázom mi az. Dohányt mellőzd. Örülj hogy ennyit mondott, én felpofoztalak volna :D

Mindig nézz alternatív megoldások után, ha szeretnél valamit, ami szerinted vagy a szüleid szerint egészségtelen, és ha nem találsz, inkább add fel, mint hogy tönkre tedd magad! Én se vagyok valami idős, de én rendesen utána néztem a vízipipázás alternatíváinak, ajánlom, te is tedd ezt.

2012. ápr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt egyik válaszolónak sem tűnt fel , hogy ezeket a válaszokat egy 12 éves GYEREKNEK írtátok?

Mást ehhez nem is tudok hozzászólni. Mélyen ledöbbent , hogy egy 12 éves gyerek feltesz egy ilyen kérdést.Felvetődik bennem a gondolat , hogy milyen ember lesz az ilyenből.. és hogy hol voltak a szülei 12 évig, vagy hogy minek kellett nekik egyáltalán gyerek. Borzasztó , szörnyű és elkeserítő ez az egész :(

2012. ápr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!