Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha évek óta van egy anyajegyed...

Ha évek óta van egy anyajegyed aztán az elkezd úgymond szétfolyni meg terjedni, az nem baj?

Figyelt kérdés
Olyan mintha csípés lenne de én tudom, hogy ott anyajegy volt
2009. jún. 18. 06:24
 1/5 anonim ***** válasza:
De baj, sűrgősen menj vele bőrgyógyászhoz. Valószínű fogja javasolni az eltávolítást. Nem szeretnélek ijesztgetni és félemlíteni, de sajnos, ha egy régi anyajegy megváltozik az elrákosodásának az első jele. Minél hamarabb irány a doki!!! Nem vicc. Persze remélhetőleg nem biztos, hogy gond van vele, de ha mégis és időbe eltávolítják (ambuláns műtét, ami nem fáj) akkor semmi problémád nem lesz, 100% rendbe lesz, de fontos hangsúlyozni csak akkor ha minél hamarabb mész az orvoshoz. Nem szabad halogatni.
2009. jún. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősen menj el bőrgyógyászhoz! Most olvastam egy cikket a melanómáról.Az orvos felhívja a figyelmet arra,hogy ha az anyajegy alakja,színe megváltozik,valakinek az anyajegyei szaporodnak,feltétlen menjen orvoshoz.A kezdeti szakaszban még lehet segíteni,Ha viszont elhanyagolják,kialakul a bőrrák,rosszabb esetben áttétes lesz,és rövid időn belül meghal a beteg.

Minden 50.ember bőrrákban hal meg.A cikkben hajlamosítótényezőként a túlzott,védelem nélküli napozás,a borotválás,szolárium,hajfestés szerepel.

A cikket dr.Wikonkál Norbert bőrgyógyász- onkológus-kozmetológus írta.

Ne késlekedj,menj orvoshoz !

2009. jún. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Ez lehet melanoma is, ami nagyon veszélyes! Orvoshoz amint tudsz!
2009. jún. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Időnként nekem is nőnek, pár évente.

De fordulj bőrgyógyászhoz, és megnézik az sosem árt. Nem kell félni csak megnézi max nagyítóval vagy valami géppel. ha le kell szedni az is gyorsan megvan, de lehet nem is kell.

De orvos mindenképp lássa, ezzel meg tudod előzni a bajt.

2009. jún. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2009. jún. 18. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!