Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hanyag tartás ellen mit lehet...

Hanyag tartás ellen mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Kb.1,5 éve voltam ortopédusnál hanyag tartás miatt,adott egy lapot és azt mondta,hogy tornázzak,mert csak ez segít.Az a bajom,hogy a gerincem görbe,és a vállaim is előre dőlnek egy kicsit.A tornán kivül mit tudnék tenni még,hogy egyenes legyek?Nagyon sokszor megfeledkezem magamról,és görbe vagyok:(
2012. ápr. 10. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Azon kívül (meg az odafigyelésen kívül) semmit. Esetleg vehetsz magadnak labdát szék helyett, az segíti a helyes tartást és erősíti az izmokat, bár őszintén szólva én azon is tudok görbén ülni, hiába mondják, hogy nem lehet.
2012. ápr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem is ez a problémám :/

Nekem azt javasolták hogy nagyon sokat hasaljak az ágyon, pl: filmnézés, tanulás, olvasás közben. Valamint sokat segíthet az úszás, lovaglás is.

2012. ápr. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ez igazán megnyugtató:D

Esetleg csontkovács vagy gyógymasszőr sem segít?

2012. ápr. 10. 21:34
 4/7 A kérdező kommentje:
a hason fekvést nekem is mondták,de nem tudom mennyit használ,én attól még ugyanolyan görbe vagyok....
2012. ápr. 10. 21:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban úgy javítottak testtartásomon, hogy partvis nyéllel kellett sétálnom és üldögélnem. A két hónomalja alá tettem és így ha akartam ha nem, ki kellett hogy egyenesedjen a hátam, Nekem ez bevált.
2012. ápr. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem az kellett, hogy megnőjön az önbizalmam. Addig járhattam úszásra, karatéra, korcsolyára, nem változtatott semmin. Volt, hogy anyukám átölelt és megjegyezte, milyen izmos a hátam. Attól ugyanúgy összehúztam magam kicsire. A sport mindenképp jót tesz, de lehet, hogy a lelki okok megszüntetése segít csak. Ami lehet egyszerűen az, hogy kamaszodsz és majd kinövöd. :-)
2013. dec. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
(előző vagyok...most látom, a kérdés kb. egyéves, sebaj)
2013. dec. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!