Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális, ha összement a lábam?

Normális, ha összement a lábam?

Figyelt kérdés
Most vagyok 16, és mindig olyan 39-40-es cipőket vettem (többnyire 9-est). És most, egy éve észrevettem, hogy az eddigi cipőim nagyok, és már mikor újakat veszek, akkor is 38 -- 37 és 36-osak közül kell válogatnom!!! Ez mitől lehet? Szerintem egy láb nem tud összemenni.... Szerintetek?

#láb #cipő #nagy 39
2012. ápr. 12. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Hasonló szitu, csak én már 22 vagyok.

Először arra gondoltam, hogy a cipők nem egyformán vannak számozva, na de ekkora eltérések nem lehetnek.

Én is 39-40-41-es cipőket hordtam, de tavaly óta a 38-37-esek között kell válogatnom.

2012. ápr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam, h nincs bajom, csak tegnap előkerestem egy 3.os cipőmet, és jó rám :D
2012. ápr. 12. 17:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Fura nagyon. Én pl eddig 41-42-es cipőket vettem, ma felpróbáltam egy converse-t és simán jó volt rám a 40es
2012. júl. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Bocsi hogy újra felhozom ezt a témát de esetleg van egy ortopéd orvos aki mondana erre pár szót? Hasonlo szituba vagyok én is. de már nem is tul fiatal, 31 éves ffi vagyok. 10 évvel ezelőtt egész biztos hogy 42,5-es 43as cipőim voltak kényelmesek is voltak (nem vettem divatbol nagyobbat). Egész biztos, hogy az volt az akkori lábméretem... Aztán olyan 7 évvel ezelőtt vettem először egy 41,5es cipőt de nem tulajdonitottam neki nagy jelentőséget. Gondoltam, h a számozás olyan amilyen. Rá nemsokra külföldre kerültem és itt külföldön már csak 41es cipőtket vettem, de még ekkor se nagyon érdekelt a dolog. Úgy voltam vele, hogy biztos más a számozás (amúgy hollandiába vagyok és itt nem más). Mostanára ott tartok, hogy a 41es cipő is leesik a lábamról, mögé fér akár két ujjam. lemértem az előbb a lábam hosszát és pont 26 cm. Ami egy neten talált táblázat szerint 40,5-es méretnek felel meg. Esetleg valami betegségem van? vagy mi lehet az oka, hogy összement a lábam 1.5-2cmert az utóbbi 7-8 évbe? Szerintem ez nagyon szokatlan. amúgy 181cm a magasságom és lehet h voltam korábban ennél egy picit magasabb is... Azt még meg tudom érteni hogy valaki az idő során kicsit összemegy, de hogy a lábam? :D Valaki tud mondani erre valami okosat?? Nem mondanám h kifejezetten hipohander vagyok de engem ez kicsit aggaszt..
2014. febr. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Èn is felhoznám újra a tèmát,ès èn is remènykedek,hátha idetèved egy ortopèd orvos,aki mondana erre valamit,mert szerintem nem normális..igen,össze tud menni,nekem is összement a lábam,3 mèretet,kb.2 èv alatt,úgy,hogy most 16 èves vagyok.14 èvesen a 38-as cipő szorított,39-eset hordtam.Kb.2 hónap után elkezdett lötyögni,újra 38-asokat kellett hordjak.Kb.1 èvig 38-asokat hordtam,majd megint elkezdett összèbb menni a lábam.Először csak kicsit lötyögött a lábamon a 38-as,ekkor kb.37,5-es lehetett a lábam,ekkor voltam 15 èves.Aztán egyre jobban,konkrètan az egyik magassarkúm,amit előtte alig bírtam felhúzni(38-as),leesett a lábamról sètálás közben.Egy másik cipőm vèresre törte a lábamat,annyira nagy volt.Szóval 37-es cipőket kezdtem el hordani.Aztán elkezdtek azok is lötyögni,kb.2 hónapja már 36(!!)-os cipőt kellett vegyek.Van olyan bolt,ahol a 36-os cipő nagy,de a legtöbb helyen pont jó(olyan hogy kicsi legyen,nem fordult elő).Engem kissè aggaszt,hogy 14 èvesen 39-es volt a lábam,most,16 èvesen 36-os.Valakinek van valami ötlete? Hajlok rá,hogy megkeressek egy orvost.Amúgy nem zavarna annyira,nem is vagyok magas,nem üt el tőlem a 36-os cipő,csak baromira idegesít,hogy az összes cipőm csónak.Ès szerintem mèg most is megy össze.
2016. márc. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!