Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valaki cukorbeteg úgy,...

Lehet valaki cukorbeteg úgy, hogy nem elhízott, sőt nagyon sovány?

Figyelt kérdés
Ebben az esetben mi a kiváltó ok?
2012. ápr. 12. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
A kettőnek nem feltétlen van köze egymáshoz. A szervezet inzulintermelésével van a gond.
2012. ápr. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A cukorbeteg lehet kövér /többnyire az/, de lehet csontsovány ember is. Okok: genetika /első sorban/, táplákozási zavarok, stressz.
2012. ápr. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Élő példa Erős Antónia
2012. ápr. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
persze,hogy lehet már kisgyerekek is lehetnek születéstől fogva,és hát nem kövéren születnek.
2012. ápr. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vannak csontsovány cukorbetegek is. Náluk valami elpusztította a szigetsejteket, talán valami fertőzés miatt, talán az immunrendszer hibájából.
2012. ápr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az 1-es típusú cukorbetegség hátterében egy autoimmun betegség áll, elpusztulnak a hasnyálmirigy inzulint termelő sejtjei. Ez elsősorban gyermekkorban vagy fiatal korban alakul ki. Itt az elhízás egyáltalán nem jellemző, sőt a kezelés előtt jelentős fogyással jár.


A 2-es típusú cukorbetegséget a nem megfelelő táplálkozás( sok szénhidrát és cukor) okozza és általában az elhízott embereket érinti. Elsősorban közép- ill. idősebb korban alakul ki.

2012. ápr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én I.-es vagyok, és kezelés előtt csontsoványra fogytam emiatt.
2012. ápr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én negyven kiló is alig voltam (igaz, hogy ez az alkatomhoz, meg a koromhoz képest elvileg nem akkora horror) amikor kiderült hogy pro-diabéteszem van -ez gyakorlatilag a cukorbetegség kapuja. mesélte a doki, hogy a cukrosok általában vagy nagyon soványak vagy nagyon kövérek. a másik meg, hogy a diabéteszre általában akkor derül fény, amikor a beteg nagyon elkezd lefogyni.
2012. máj. 29. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!