Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nincs fizetve tb-m, laborvizsg...

Nincs fizetve tb-m, laborvizsgálatot szeretnék, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Külföldön élek, itt fizetek biztosítást, de otthon szeretnék elmenni vérvételre, egy teljes vérképet nézni. Lehet ezt magánorvosnál intézni? (Bács-Kiskun megye)

2012. ápr. 12. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Persze, vannak magánlaborok is.

Neten keress hozzád közel lévőt.

2012. ápr. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg magánrendelő van, de ha az állampolgárságod magyar, és van TAJ-számod, akkor állami intézetben, térítés nélkül is elvégzik a vizsgálatot - függetlenül attól, hogy fizetsz-e vagy sem TB-t.

Sokan keverik össze az érvényes TAJ-szám fogalmát a rendezett TB-jogviszony fogalmával. A kettőnek SEMMI köze nincs egymáshoz. És csak az előbbi feltétele az ingyenes orvosi ellátásnak.

2012. ápr. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, rákerestem, de nem találtam csak Budapesten. Konkrétan Kiskunhalason kerestem volna, volt is egy találat Halas Labor Diagnosztika néven, de ez helyileg a kórházban van. Nem tudom, hogy ide magánúton lehet-e jelentkezni, de nem hiszem... Esetleg ha valaki tud magán labort ajánlani valahol a megyében, az nagy segítség lenne. Köszönöm! :)
2012. ápr. 12. 23:32
 4/10 A kérdező kommentje:

23:26

Ezt jó tudni. TAJ számom van, tudomásom szerint érvényes is, és magyar állampolgár vagyok. De laborvizsgálatra egyébként meg csak beutalóval lehet menni, nem? Ahhoz meg előbb orvoshoz kellene mennem, stb. Ezért is jobb lenne a magánlabor számomra, nem bánom ha fizetni kell érte. Csak egyenesen mehessek, időpontra, és ne kelljen orvoshoz rohangálni, meg fél napokat várakozni. Köszi a segítséget! :)

2012. ápr. 12. 23:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Szeged nem jó esetleg? Ott többet is tudnék mondani.

Kiskunhalason szerintem nincs magánlabor (én is halasi vagyok:D).

2012. ápr. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Egyébként OFF:

Szerintem tisztességes dolog a kérdezőtől (még ha elsősorban a kényelme miatt is választja ezt a megoldást), hogy magánúton szeretné elintézni.

Azért valljuk be, ha itt nem fizet semmit, akkor ne használja ki az itteni eü ellátást, mert így is szarban van.

Lehet, hogy paraszt vagyok, de ez a véleményem. Ha külföldön él, és meg tudja fizetni a magándokit és a magánlabort, ráadásul nincs is itt biztosítása, akkor ne próbáljon kiskaput keresni, hogy ingyen megcsinálják.


Bizony a kórházban lehet ilyenekkel találkozni. Egy nő már több éve kint dolgozik külföldön, itthon nem fizetett se adót, se biztosítást, se semmit.

De aztán igen csak beteg lett, műteni kellett vagy 3-szor (megjegyzem saját hibájából...), így befizetett egy havi TB-t, így biztosított lett Mo-n, és szépen megcsinálták a több százezer forintos műtétjeit.

Azért ez így szerintem nem egészen van rendjén.

2012. ápr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szeged is jó, ha közelebb nincs, vagy esetleg Kecskemét, ott jobban eligazodok, Szegeden nem vagyok ismerős. De ha a szükség úgy hozza, biztos feltalálom magam ott is.:)

Egyébként ebben egyet értek az utolsó hozzászólóval, hogy gusztustalan, ha valaki kihasználja az otthoni eü. rendszert. Így is elég sok az eltartott, rászoruló, stb. akik nem fizetnek, és őket is el kell látni, szóval eszemben sincs kiskapukat keresni.

2012. ápr. 13. 19:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Kecskeméten nem tudok, de szerintem keresőben ott is találsz, hisz elég nagy város.


Szegeden a Medicentert tudom:

[link]


A Kohán Magánlabort:

[link]


Az aranyklinikát:

[link]


A Szent Gellért magánklinikát:

[link]


A honlapokon megtalálod, hogy hol van az intézmény.

2012. ápr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2012. ápr. 13. 19:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Az hogy van TB kártyád az édeskevés.

Bemész egy akármilyen rendelőbe, akár háziorvos bármi. Ha beüti a számod azonnal villog a piros a monitoron hogy jogosulatlan csóró vagy. Ekkor a doki aláirat veled egy papírt hogy felvállalod a költségeket. Innentől kezdve már bármi lehet. Az unokahúgom 1x volt így dokinál mert rohadtul meg volt fázva és több mint százezer forintos behajtás jött a NAV-tól. Borzalmas ami ebben az országban van.

2017. nov. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!