Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » S. O. S. NEM BÍROM KIVENNI AZ...

S. O. S. NEM BÍROM KIVENNI AZ EGYIK KONTAKLENCSÉM, mit tegyek!?

Figyelt kérdés
Sziasztok, tiszta ideg vagyok, pár hete van nem rendszeres hanem alkalmi kontaklencsém, eddig nem is volt nagy baj vele, mindig sikerült kivennem, de ma kivettem az egyik szememből, a másikból meg az istennek sem, jön, ki. De nem is látom, pedig biztos vagyok benne, hogy a szememben van, mert ezzel a szemmel most jobban látok. sík ideg vagyok, mit tehetnék? Délután raktam be ezt a lencsét ha számít.

2012. ápr. 14. 00:12
1 2
 1/13 anonim válasza:
menj el orvoshoz amint lehet!!!
2012. ápr. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
szóval akkor ma aludhatok benne? reggel vágtázok az optikushoz
2012. ápr. 14. 00:15
 3/13 anonim válasza:

szia!

Először is nyugodj meg!!! Biztos. hogy benne van? Nekem volt már olyan h kivettem, és elejtettem, leesett, és azt hittem h még benne van. Ha biztos vagy benne, mert tényleg jobban látsz, akkor moss arcot! Töröld meg a szemed törölközővel, és a kezed is legyen száraz. Nyugodtan csippentsd össze az ujjaiddal, hogy szoktad, látnod kell hogy hol van azért, ha oldalra nézel. Azt is megpróbálhatod h finoman végighúzod a szemgolyódon az ujjad, és észre fogod venni h ott a lencse. A lényeg, hogy ne pánikolj! Nyugi!

2012. ápr. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
oké meg nyugodok, de nem lehet aludni benne? egyszer használós eldobós lencse és 15.00 óta van bent
2012. ápr. 14. 00:17
 5/13 anonim válasza:

2. vagyok.

Ne aludj benne (amúgy semmi nem történik), ezzel nem kell optikushoz menni. Olyan nincs, hogy nem tudod kivenni. Ha régóta próbálod az is lehet, hogy már túl nedves a szemed, ezért pihntesd pár percet.

2012. ápr. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
régóta próbálom ez igaz, de pihentettem már közben egy csomót, igaz nagyon kipirosodott... visine-t esetleg csepegtessek és próbálkozzam később?
2012. ápr. 14. 00:19
 7/13 anonim válasza:

Nem történik semmi egyszeri benne alvástól (velem egyszer megtörtént) csak másnap elég száraz lesz a szemed, és a kontaklencse (ha benne van) is eléggé kiszárad.

Amúgy ha tényleg nem látod h benne van, lehet már kijött. Nézd meg a padlót :) Esetleg a szemhéjad alatt is megnézheted, bár szerintem oda kizárt, hogy felgyűrődöt.

(megint előző)

2012. ápr. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
szerintem ne csöpögtess, várj egy kicsit. Addig próbálgasd, hogy tényleg jobban látsz-e vele, nem lehet csak a pánik miatt gondoltad?
2012. ápr. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
oké köszi, most sztem megpróbálom még egyszer, aztán, ha nem megy be csepegtetem (az ugye nem árt?) és reggel megpróbálom újra
2012. ápr. 14. 00:21
 10/13 A kérdező kommentje:
én már nem tudom hogy képzeltem-e de nagyobb megszakításokkal 22.00 óta próbálkozom
2012. ápr. 14. 00:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!