Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az eredmények alapján a...

Az eredmények alapján a kisfiam epilepsziás, mivel tudnék neki segíteni, mik lehetnek kiváltó okok?

Figyelt kérdés

3 és fél éves,decemberben egyszer elájult,majd februárban volt egy rohama,ami merevgörcsben nyilvánult meg és pár másodpercig nem reagált semmire.Voltunk a fejlődésneurológián,és EEG vizsgálaton,ami kimutatta a tipikusan epilepsziánál előforduló tüneteket az agyműködésben.

A EEG ellátási eredményen is az áll és háziorvos szerint is lehetséges,hogy ha tünetmentes addig,akkor megpróbálhatják előidézni a rohamot.Nos,ebbe én nem szeretnék beleegyezni,mert nem tudni,milyen következményei lehetnek,milyen erős rohammal reagál a Picikém szervezete és kínzásnak tartom,így is megviselt mindannyiunkat a dolog,nem tudnám kibírni,hogy ezt tegyék vele,szerintem elég fejlett már az orvostudomány ahhoz,hogy ne ilyen barbár módon jussanak eredményhez,főleg egy kisgyermek esetében.A másik,amit családon belül nagyon vitatunk,az az állandó gyógyszerezés,ha szükségesnek látja az orvos.

Párom és Édesanyám azt mondják ne engedjem,mert "kábítószer",de én azon a véleményen vagyok,hogy ha ezáltal tünetmentes lesz és teljes életet élhet....szóval,csak neki akarok jót,én csak attól félek,hogy súlyosbodhat,ha nem kezelik.

Persze egyelőre csak ez az enyhébb formája volt 2 alkalommal,de úfélek,mert tudom,hogy bármikor újból előjöhet.

Van valakinek tapasztalata,tanácsa?



2012. ápr. 16. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Az én kislányom 2 évesen kapott először rohamot. Közel 3/4 órás rángógörcs, eszmélet vesztés nélkül. EEG is kimutatta. Azóta gyógyszert szed, most 3 éves. Nem tudom milyen lenne gyógyszer nélkül, de sajnos nálunk majd egy fél évig nem tudtuk mi baja a gyereknek, mert állandóan hányt, mint később kiderült valószínű már akkor is migrénes fejfájásai lehettek. Azt hiszem gyógyszer nélkül biztosan megbolondult volna már a kislányom.

2012. ápr. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az első válaszoló vagyok. ezt még szerettem volna elküldeni: [link]

talán segít.

2012. ápr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom 6 éve volt, amikor először epilepsziás rohama volt. Kapott gyógyszert , és pontosan szedtük, mert elmagyarázta az orvos, hogy sok szülőt nem világosítanak fel, hogy ha nem szedi, a görcsök előjönnek és idegrendszerben rögzülnek. Ha rögzülnek, egész életében epilepsziás lesz. Nos mi szedettük vele, és 14 éves korára el lehetett hagyni a gyógyszert, teljesen meggyógyult. Most 36 éves, nincs semmi baja.
2012. ápr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az epilepsziát mindenképpen kezelni kell. Ha a gyermek beteg akkor a kezelés életfontosságú lehet nem igaz a "kábítószer" kifejezés,ha egyszer csak ez segíthet. Sok sikert. Szükséges a roham előidézése,ha kordában tudja tarani az orvos,mivel csak így lehet teljesen biztos,abban hogy nem diagnosztizálja félre a beteget. A többszöri kiváltás viszont,felesleges.
2012. ápr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3-as válaszolónak: mi is ebben reménykedünk,hogy kinövi felnőtt korára.

2012. ápr. 18. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!