Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Utazási támogatás/kedvezmény...

Utazási támogatás/kedvezmény kártya igénylése, de hol?!

Figyelt kérdés

Hallottam nem régiben, hogy van egy ilyen kis kártya amivel a kártya tulajdonosa és a vele utazó személy (kisérő) 90% os utazási kedvezmény illeti meg. Akitől ezt hallottam annak vmi lisztérzékenysége(de nem a szokványos) van meg esetleg kapja a nagyobb családi pótlékot.


Nos nekem van pár krónikus betegségem, amik egy életen át elkísérnek szóval folyamatos gyógyszeres kezelés és kontrollal jár. Ezzel egyébként nem régiben lelettem százalékolva melynek mértéke 60%. Annyit még hozzáfűznék ehez, hogy már nem tanulok, mert a betegségem miatt nem tudtam befejezni a szakmát (utolsó év), szóval dolgozok már 2-3 éve. De csak olyan munkát tudok amik nem fizikai és nem stresszes foglalkozások, amiből nagyon kevés van…. nah mind1


Szóval arra lennék kíváncsi, hogy hol tudnék ilyet igényelni, hova kell menni. Mert kerestem az interneten, de nem igazán találtam konkrét választ.



2012. ápr. 19. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:
a kártyát a Magyar Államkincstár adja ki (MÁK), náluk tudsz érdeklődni, biztos a honlapon is fel vannak sorolva azok a betegségek, amikre jár
2012. ápr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát remélem MÁKOM lesz :D írtam amúgy nekik egy levelet, biztos ami biztos :D
2012. ápr. 19. 12:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom 50% felett jár, ha neked 60% van, akkor járhat az emelt családi pótlék vagy a fogytám, amivel meg feljogosít a kártya használatára.
2012. máj. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!