Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ujj csont ropogtatás függőség?

Ujj csont ropogtatás függőség?

Figyelt kérdés
Meglepően hangzik, de ropogtatási-függőségem van, és képtelen vagyok leszokni. Mindig mindenki rámszól, de nem tudom abbahagyni... Néha ropogtatom még a nyakamat, bokámat, és a gerincem is tud ropogni =/ Ennek milyen káros hatásai lehetnek ? Gondolom tönkrevágom vele a kezeimet, de KÉPTELEN vagyok arra, hogy ezt abbahagyjam. Hogyan szokjak le ?

2012. ápr. 26. 19:28
 1/8 mus musculus ***** válasza:
Elkopnak az ízületeid (akár az enyémek). Ezt csakis tudatosan lehet irányítani, vagy elhatározást teszel a saját érdekedben vagy vállalod a következményeket.
2012. ápr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát én nem akarok következményeket, már többször is elhatároztam, és akkor "de csak reggel egyet, az jól esik" és stb. kivételeket engedek meg, aztán a végére ugyan ott tartok mint előtte...
2012. ápr. 26. 21:07
 3/8 mus musculus ***** válasza:
Márpedig csak ezen két út járható.
2012. ápr. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
A legtöbb függőségből csak úgy lehet megszabadulni, egyik napról a másikra abbahagyod, mert a "csak még egyszer kipróbálom" viselkedés újabb rászokást eredményez. Példa előttem apám, aki 40 évi kemény dohányzás után letette a cigit, s aztán soha többet nem gyújtott rá. Az első pár nap vagy hét nagyon nehéz, de utána elmúlik a kínzó késztetés, de még akkor is figyelned kell, nehogy újra megtedd, mert akkor visszaesel.
2012. ápr. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nálam csak az a baj, hogy már reggel felkelve, tudatlanul is megkezdődik a ropogtatás, nappal kb. 5-10 percenként végigropogtatom a kezem... Tehát ha tényleg nem akarom csinálni, akkor tudatosan kell koncentrálnom arra, hogy ne csináljam, ezzel elvonva a figyelmemet pl. az éppen órát tartó tanárról. Magyarul ez nálam már egy sunyiban, tudatos megerősítés nélkül is bekövetkező folyamat.
2012. ápr. 30. 21:51
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

biztos, hogy függőség. valószínűleg így oldod a feszültséget.


elég gyorsan fel kellene keresned egy orvost, mert öreg korodra lehet testi roncs leszel.

2013. szept. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ugyan igy vagyok én is a ropogtatással nem tudok le szokni róla és van úgy , hogy már fáj a kezem. A hátamat, a kezemet, a lábamat is tudom ropogtatni ha nem csinálom meg olyan rosszul érzem magam,hogy csak na.
2014. nov. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 LadyDredd válasza:
Nem vágod tönkre, nem fog remegni, csak egyszerűen nem fogod tudni megállni (bár biztos vannak kivételek), mivel a "nem recsegtetés" valós fizikai fájdalommal jár, ahogy a keletkező légbuborékok feszítik az ízületeidet. Én ezért nem hagyom abba, és mellesleg azért sem, mert a gerincemet konkrétan kötelezően kell ropogtatnom, mert ezt ajánlotta a reumatológus - jót tesz neki. Én kb. 15 éve művelem ezt, próbáltam már abbahagyni, de nem tudom, mert fáj, ha nem csinálom. Mellesleg ropognak az ujjaim, csuklóm, könyököm, vállam, nyakam, állkapcsom, végig a gerincem, combízületem, térdem (na azt mondjuk utálom, mert az nem olyan jellegű és rendkívül fájdalmas), bokám, lábujjaim. :)
2015. jan. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!