Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elkezdtem aggódni a szívem...

Elkezdtem aggódni a szívem miatt, lehet meg kéne vizsgáltatnom magam, néha fura lüktetést érzek? Hol kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Az egész szív jelenség mostanában került előtérbe nálam, hogy apámat koszorúér tágításban részesítették.


Én még csak 23 éves vagyok, nem hiszem, hogy bennem bármi hasonló történne, mint benne, de azért aggódok. Amit érezni szoktam, az néha ilyen fura lüktetés a szívben, vagy annak közelében. Mintha egy pillanatra erőlködne, nagyobbakat ütne, aztán visszaáll. A vérnyomásom a normális felső határán van, túlsúlyos vagyok.


Meg szeretném nézetni magam, hova kell menni?


2012. ápr. 29. 02:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Kezd a háziorvosnál. Bár szerintem ő alapból a fogyást fogja javasolni. És igaza lesz.
2012. ápr. 29. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is azt mondanám hogy fogyás, de leginkább rendszeres testmozgás.

Egyébként háziorvos, kardiológus-(beutalóval).

Csak mellékesen:Ha túlsúlyos vagy fennállhat az érelmeszesedés kockázata is, főleg ha a családban már volt ilyen.

2012. ápr. 29. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A háziorvosnál kell kezdeni, veled megbeszéled, ő ad tanácsot és/vagy ír fel gyógyszert (lehet nem válik be rögtön az első), és/vagy elküld vizsgálatokra (a legtöbb vizsgálat nem fájdalmas, nem valószínű, hogy aggódnod kellene emiatt).

Igen, szerintem is javasolni fogja a fogyást. Ha esetleg nem nézne vérnyomást javaslom, hogy kérd meg rá! Rövid idő alatt is kialakulhat a magas vérnyomás betegség, és különben sem árt tudni, mennyi az értéked.

2012. ápr. 29. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csináltass egy EKG-t, lehet, hogy semmi bajod, csak pszichés alapja van a tüneteidnek.
2012. ápr. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Amúgy jól vagyok, mondom az egyetlen dolog, amit érzek, néha ez a fura lüktetés, amit nem tudok hova tenni.
2012. ápr. 29. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!