Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 24 órás vérnyomásméréssel mik...

24 órás vérnyomásméréssel mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Vérnyomáscsökkentőt szedek és itthon teljesen normális a vérnyomásom, sőt van amikor még alacsony is. De az orvosnál állandóan felmegy 160-170-re is. Most felteszik a 24 órás mérőt, és az érdekelne, hogy akinek volt ilyen annak a 24 óra alatt normális volt-e a vérnyomása vagy akkor is felmegy?
2009. jún. 23. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy az egyben ez a problémám... :( Itthon teljesen jó, orvosnál nekem is 160-170... Volt 24 órás mérésem, és ugyanúgy magas volt, mivel ideges és feszült voltam az eredmény miatt. Akkor volt normális, amikor éjjel olyan mélyen aludtam, hogy nem ébredtem fel rá. Szóval nem csak a "hely" számít, hogy orovosnál, vagy otthon, hanem hogy van-e tétje a mérésnek. Ha feszélyez az eredmény, akkor szinte biztos, hogy magas lesz. :(
2009. jún. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Nekem is volt már 24 órás mérésem. Sőt én szedek is vérnyomi csökkentőt. Minden nap 1 et 5 éve már. De nálam is úgy van ha dokihoz megyek könnyen felszalad. Egyébként nálama mérés során jó eredmények születtek, nem voltak magasak. Csak nyugi, ne izgulj,tedd a dolgod, mintmáskor. Nem kell közben görcsölni annál rosszabb. És a végéna kiértékelésnél majd mindent elmond a doki.
2009. jún. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. Mindenesetre nagyon kiváncsi leszek az eredményre...
2009. jún. 23. 13:22
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem is feltettek a 24 oras merot nekem teljesen normal ertekeket mutatott, de viszont mostanaban nekem is detto ugyan ez a problemam itthon normalis a vernyomasom meg alacsony is a dokinal tegnapmeg felment 148 ra:S:S
2009. jún. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már, kétszer is, és nagyon rossz volt, amikor a kórházban csinálták, nem bírtam aludni, itthon viszont nem volt baj. Az enyém néha nem is tudott értéket mérni, annyira magas volt... de mára már tulajdonképpen gyógyultnak számítok.
2009. jún. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mégegyszer a válaszokat. Na, ma van rajtam ez a 24 órás mérő. Reggel mikor felrakták az orvosnál kezdésnek 158-at mért. Aztán ahogy hazaértem szépen elkezdett lemenni. Egésznap 100-120 közötti értékeket mért. Ezek szerint nálam a "rendelővel" van a baj. Csak tudnám, hogy miért megy fel ott mindig olyan magasra, pedig még csak idegesnek sem érzem magam mikor ott vagyok.
2009. jún. 25. 22:29
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem tökmindegy hogy orvosnál vagy-e vagy otthon, egy a lényeg: stresszhelyzetnél hogyan változik a vérnyomás, de ha stresszre kiugrik nagyon a vérnyomás az nem jelent jót! pl: akkor futás, vagy szex közben is könnyen kiugorhat extrém magas értékekre... magamon tapasztaltam! :) csak nekem az ABPM-en 150 körül volt az átlag, 198 a teteje, az alja meg olyan 112 szóval érdemes ezeket kivizsgáltatni...
2010. jún. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!