Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Veszélyes egy orrmandula...

Veszélyes egy orrmandula műtét egy 4 éves gyereknek? Mennyire "féljek"? Milyen vizsgálatokat végeznek a műtét elött?

Figyelt kérdés
2012. máj. 2. 14:01
 1/4 Kései Sirató ***** válasza:

Rutin műtét, nincs különösebb félnivalód. A műtét előtt nem szabad enni, inni.

Az én kisfiamat altatták, utána még aznap este hazaengedtek. Ebben a korban nagyon gyorsan gyógyul, max 2 nap, utána semmilyen fájdalmat nem érez. Felnőtt korban viszont 2 hét a gyógyulás. Essetek túl rajta, fogadjatok egy jó orvost!

2012. máj. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem veszélyes. énis 4vagy 5(mondjuk inkább 5éves) voltam. Semmi bajom nem lett,Engem is elaltattak,és én öszesen 4napot voltam bent a kórházba!Ne féljél,nem lessz semmi baj!!!!:)))))Anyumnak példá egyszerre vettèk ki az orr és harat manduLAját már 30éve és azota se lett semmi baja!!!!!:)
2012. máj. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%

Saját történetünk alapján figyelmeztetek minden szülőt: Ne menjetek bele a mandulaműtétbe! Nagyon ijesztően hangzanak a fehérköpenyes "szakember" szájából a szavak...nálunk konkrétan három orvos keltette a pánikot, hogy a gyerekemnek a hallását kockáztatom, ha nem vesszük ki azonnal a a manduláját.

Nem tudtam elfogadni, hogy léteznének felesleges szerveink, amik megmagyarázhatatlan módon begyulladnak és erre az egyetlen megoldás a csonkítás. Kényelmes, gyors, de nem ad végleges megoldást, mert az alap kiváltó problémával nem foglalkozott, pusztán a tünetet nyomta el...így működik ma a nyugati orvoslás, ha valaki nem vette volna észre. Emellett kockázatos műtét, mint minden altatás, habár igyekeznek ezt a tényt mellékesnek tekinteni, valamint felesleges fájdalomnak tesszük ki a saját gyerekünket, ahelyett, hogy az eredeti okot kutatnánk.


Lányomnak tökéletes a hallása és az évek óta tartó állandó fülprobléma varázsütésre megszűnt. A véghezvitt változtatások hatására korábban folyamatosan beteg gyerekeim szeptember óta nemhogy nem "fülesek", de még egy mezei nátháig sem jutunk el! A mai napig hihetetlen ez az élmény!!!

Nem állítom természetesen, hogy minden kisgyereknél ugyanaz lenne a kiváltó ok, hisz mindenki más, így az ok is eltérő. A célom csupán az, hogy a szülők ne fogadják el gondolkodás nélkül egyetlen üdvözítő megoldásként a műtétet! (Főleg, hogy a hazai mandulaműtétek száma kirívóan magas a környező országokhoz képest). Kezdjenek el utánajárni, új utakra lépni és ne tegyék ki gyereküket felesleges kockázatnak és fájdalomnak!

2014. febr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
0%

Azért remélem azt tudjátok, hogy egy altatásban végzett műtétről sem jelenthető az ki, hogy "nincs semmiféle kockázata" ( [link] egy orvos sem mondhatja ki, és a tájékoztatóan, amit megkapsz, kötelezően fel is kell sorolni, milyen problémák fordulhatnak elő.

A mandulák fontos bástyái az immunrendszerednek, melyek kivétele később bosszulja meg magát. Lehet, hogy nem azonnal, habár több olyan anyuka beszámolóját olvastam, aki arról számolt be, hogy az állandó orrfolyás, vagy halláscsökkenés az orrmandula eltávolítása után sem szűnt meg, sőt, az addig amúgy nem beteges gyerek most már elkap minden nyavalyát! Persze hiszen eltávolították a szervezet egyik legfontosabb szervét, mely részt vesz a védekezésben. Állandó megnagyobbodása annyit jelent, hogy harcol...nem a "katonát" kell eltávolítani, hanem az ellenséget, a valódik okot kell felkutatni és kezelni! Amit ma a fül-orr-gégészek művelnek, egyszerűen barbárság!

És kedves anyukák, akik azt mondjátok, hogy a műtét óta már minden rendben van: lehet, hogy visszatért a hallása - mi ezt műtét nélkül is megoldottuk, mert megkerestük a valódik okot -, vagy megszűnik az orrfolyás, köhögés, fülprobléma...a védekezőbástya kivágásával a probléma, melyet nem kezeltetek, mélyebb rétegekbe húzódik és súlyosabb problémákat okoz majd. És lehet, hogy össze sem kapcsoljátok a következő tünetet ezzel a régi sztorival, mert esetleg a test egy egészen más pontján jelentkezik.

2014. márc. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!