Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire lehet káros az...

Kései Sirató kérdése:

Mennyire lehet káros az egészségre a pihenés nélküli sportolás?

Figyelt kérdés
A pasimról van szó, versenyszerűen fut és biciklizik, ezenkívül testépít, úszik. Már 4 éve egyetlen napot sem pihent. Napi 3-4 órát sportol, és mindezt munka mellett. A teste kb 2 évig fejlődött, most már minden ismerős azt hiszi rákos, szőrnyen néz ki. Van félnivalóm?

2012. máj. 2. 14:26
 1/3 anonim válasza:

Helló!

A versenyszerű sport szerintem sosem volt egészséges..., de sokkal egészségesebb mint az elhízás. Szóval azért ne izgulj! Tény, hogy célszerű lenne legalább hetente egy pihenő napot beiktatni - például a vasárnapot, amikor legfeljebb csak egy laza úszás lenne a programban.

2012. máj. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon egészségtelen és ráadásul a sportban sem tud fejlődni pihenés nélkül.

Tapasztalatból mundom. Amikor 18 éves koromban elkezdtem a testépítést, néhány hónap után már elég jól elkezdett látszani. Aztán elmentünk 2 hétre nyaralni és aggódtam, hogy most nem tudok edzeni és visszafejlődök. Szerencsére az apám jártas az edzésben és azt mondta, hogy most pár hónap után jót is fog tenni a pihenés. Az érdekes az volt, hogy 2 hét után látványosan izmosabban jöttem haza.

A súlyzós edzést amúgy is csak egy héten 4szer érdemes csinálni és pár havonta nem árt egy hét szünet.

Futni és biciklizni lehet minden nap, de azért ott is érdemes pihenőket tartani.

Az izom pihenés közben fejlődik!

2012. máj. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. máj. 7. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!