Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Osztálykiránduláson kakilás,...

Osztálykiránduláson kakilás, hasmenés?

Figyelt kérdés

2 napos osztálykirándulásra megyek pár hét múlva. Reggelente viszont hasmenésem szokott lenni, illetve sokszor kell elmennem kakilni. Ezt hogyan oldjam meg osztálykiránduláson? Illetve emiatt nap mint nap félek a hasmenéstől. Immodiumot szoktam bevenni reggelente, hogy eltudjak indulni iskolába(1,2 szem nem igazán elég már)


Gondolkodok rajta, hogy nem fogok elmenni, de nem akarom kihagyni.


Hogyan oldjam ezt meg?Hogy ne kelljen reggel wcnem? vagy max 1x. Igazából idegen helyek sohase tudtam kakilni, és nem szeretnék másnap úgy lenni, hogy fáj a hasam, fel vagyok puffadva stb.. :\ Vagy esetleg valami gyógyszer? Amitől nem kell másnap reggel wcnem (reggel szoktam mindig)Már szedek feszültségoldót is, de semmi. Az immodiumtól pedig másnap reggel ugyanúgy hasmenésem, közepes keménységű székletem, mindegy hogy 1 vagy esetleg 3 immodiumot szedek be:\


Remélem érthető a problémám:\



2012. máj. 4. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Próbálj meg korábban kelni, mint a többiek és úhy menj el kakilni. Mire ők felkelnek, te már túl vagy rajta. Már ha tud akkor jönni, amikor te szeretnéd, ami nem biztos, de egy próbát megér. Nekem pl. reggel egy kávé mindig előbb kihozza a dolgot.
2012. máj. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem hat azonnal az imodium, este vedd be, meg mellé espumisant, az a puffadást csökkenti.
2012. máj. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy tényleg kelj fel a gyógyszerek mellett korábban, mert a felkelés és a mozgás beindítja a beleket.
2012. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
7%
Hova mentek, hogy nem lesz lehetőséged kakilni?
2012. máj. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Már akár most is ajánlott,de ha visszajöttél az osztálykirándulásról,akkor irány a háziorvos, és tessék kérni egy labort, kivizsgálást,mert azért ez így nem normális,és hosszú távon nem hiszen hogy túl egészséges.

A kiránduláson pedig tényleg a korai kelés lenne a legjobb,és keresd meg a legtávolabbi klotyót.És próbálj meg olyanokat enni,ami picit megfog.

2012. máj. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
már voltam orvosnál, elküldött ide-oda és minden rendben volt, majd pszichológushoz fogok járni, de csak kirándulás után:\ Espumisan csepp hatásos lehet valóban? Esetleg még valamilyen gyógyszer?
2012. máj. 4. 18:33
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Espumisan gyöngyöt szedtem, sztem hatásos.
2012. máj. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

mióta áll fenn ez a problémád??

mert nekem volt egy időszak, mikor ugyanezek a panaszaim voltak, de csak kb. fél évre.


kiderült, hogy valami vírus, és akkor kaptam valami injekciót, amit 3 naponta adtak be 2 héten keresztül (borzalmas 2 hetem volt!!!) , meg egy hónapig diétáznom kellett....

2012. máj. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ementali ***** válasza:

nagy valószínűséggel pszichés oka van, mint a mindennapi (suliba járáskor) és adott esetben az osztálykirándulás előtt fokozódó reggeli hasmenés erre utal.


Pszichés okok miatt (sok ember van így), de önmagában nem betegség, sokan nem szeretnek, sőt nem tudnak idegen helyen pisilni vagy/és kakilni. Önmagában a problémád, a kényes helyzet előtti vagy kezdetén lévő hasmars, ettől is lehet, de más félelmek is állhatnak mögötte.

Példa: Sok gyerek, fiatal lesz lázas osztálykirándulás vagy gyerektáborba menés előtt és pont azok, akiknek bajuk van az a táborozással (szakirodalomban utána lehet nézni).


A gyógyszerek esetében azt javaslom, hogy a gyógyszerészt kérdezd meg, mert mindenkinek más válik be és az elmondásod alapján jobban tud dönteni, mint mi itt.

2012. máj. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!