Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire veszélyes 34 éves...

Mennyire veszélyes 34 éves korban eltávolíttatni a garat illetve orrmandulát?

Figyelt kérdés
Talán kicsit meghökkentő kérdést tettem fel,de okkal.Farkastorokkal születtem,volt 8 műtétem,a szájpadot azóta bezárták,nincs rajta lyuk.A beszédem viszont nem legjobb,egyes betűket torzulva tudom kiejteni,és még jelentős orrhangal is meg vagyok áldva.Valaki azt mondta nekem,hogy ha kivennék a manduláimat megszünne ez a bizonyos recsegő torzuló hang.A gond csak az,hogy ez a beavatkozás halálos is lehet,mert ahogy hallottam,kisgyerekek is belehaltak ilyen műtétbe.Nem tudom,érdemes e vállalni ekkora rizikót?Jártam pár logopédusnál,de ők sem tudtak velem mit tenni.Azt már megszoktam,ha a párommal vásárlunk valahol,és beszélek szinte mindenki rám figyel,pedig aki ismer,az általában pozitív véleménnyel van rólam.Sokan biztatnak,hogy így is teljes életet élhetek,de érzem valami hiányzik.Lehet,hogy kénytelen vagyok ebbe beletörődni?Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 4. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit sem változna, mert a zárt orrhangzós beszéd akkor jön létre, amikor a zárást nem tudja biztosítani a lágy szájpad, valamint a garat oldalsó falának az izomzata.
2012. máj. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elég speciális az eseted, nehéz okosat mondani. Nekem 29 éves koromban vették ki a mandulámat. Nem volt túl jó élmény, nem csinálnám még egyszer végig, de nem gondoltam arra, hogy na, biztos én leszek az, aki belehal. Én annyit profitáltam belőle, hogy megszűntek a kellemetlen szívdobogásaim és azóta nagyon ritkán fáj a torkom.
2012. máj. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!