Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mandulaműtét (garat) után...

Mandulaműtét (garat) után mit, hogy kell csinálni?

Figyelt kérdés

RÖgtön műtét után ki kell csorgatni a vért, utána meg le kell nyelni? Vmi ilyesmit mondtak, de nem értettem teljesen. Csak teát lehet inni? Hajat meddig nem lehet mosni? Mit lehet enni?

Ja, és felnőtt vagyok.


2011. máj. 4. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért ne moshatnál hajat?

A műtét után köpködni fogsz, vagy próbálsz köpködni.

ne nyelj vért, mert attól hányhatsz. Tehát köpköd.

megpróbálhatsz inni teát. Enni úgyse tudsz pár napig, esetleg másnap valami jó vizes pempőt.

Azt még mindíg nem értem hogy jön ide a hajmosás

2011. máj. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem 12 évesen vették ki. Nem kellett semmit kicsorgatni, leszíjazanak, szuri, kikapják, elvarrják aztán mehetsz az ágyadba.

Utánna csak pépes kaját ehetsz (elvileg, de én egy napra rá már nápolyiztam). A sós, erős, csípős kajátkat kerülni kell meg a túl hideget és túl meleget is.

2011. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első inkább csöndben maradt volna..-.-

A műtét után közvetlenül ,hogy vérzik-e vagy sem, az nagyban függ attól,hogy altattak-e,vagy helyiben csinálták.

Nekem helyiben csinálták és nekem utána mék 45 percig vérezgetett, de akit altattak, annak nem vérzett utána, csak enyhe barnás volt a nyála.

Amikor közvetlen visszafekszel az ágyadba oldalt kell feküdni és kapsz egy tálat, meg egy csomó gézlapkát, a gézlapkákba kell a nyálat csorgatni, mert nem szeretik, ha véres lesz minden.

Amint eláll a vérzés, utána kb. fél óra múlva nekünk már inni kellett teat és 3 órával utána hoztak vacsit is, pépeset, de olyan szar volt, hogy én elmentem a büfébe omlós somlói galuskát venni és azt ettem.

Hajat csak másnap szabad mosni, nehogy a hajlongástól elpattanjon a seb.

És megkérdezik kérsz-e majd Cataflamot..ha nem akkor is kérd el,, jó lesz későbbre...nem akkor fáj, hanem 3 nappal utána kezd el fájni nagyon!!

Amikor felkelsz az ágyból műtét után, nagyon furcsa érzés lesz majd , nekem először az orromon jött ki a tea, újra meg kell tanulnod nyelni, enni és inni és 1 hónapig nem fogod rendesen érezni az ízeket és nem tudod majd kimondani a H hangot, vagy az Í-ket.

2011. máj. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Én 11 vagyok.10 évesen vették ki.a műtét után nehéz enni.Ha a fájdalmat csillapítani akarod,akkor jól esik pl. a citromos fagyi.Nekem a kórházba a műtét napján csak teát vagy vizet szabadott innom. A következő napon kenyeret meg natúr joghurtot adtak.Nehezen nyeltem le.Ja és a műtét után a nyakamra hideg borogatást adtak.
2011. máj. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Engem altattak!(az előző vagyok)
2011. máj. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A nővér mondta, hogy ne mossak hajat 2 hétig, csak tudja... Serkenti a vérkeringést és attól elindulhat a vérzés, ha jól tudom.

2011. máj. 4. 15:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként hülyeség,hogy 2 hétig nem moshtasz. Moshatsz, ha nem hajlongassz közben, meg nem hajtod lefelé a fejed. Nálunk a kórházban már másnap lehetett óvatosan. Most azért ne legyél zsíroskenyér. Valaki 1 hét után dolgozik már.
2011. máj. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Túl is vagyok rajta. Ha haza megyek megmosom a hajamat, de itt a kórházban nincs is gusztusom megmosni.

Köszi

2011. máj. 6. 06:51
 9/9 anonim válasza:
nem szabad hajat mosni a kérdező tudta helyesen mert a meleg gőz hatására kitágulnak az erek és elindulhat a vérzés. amúgy nem szabad napozni sem szintén a meleg hatására)
2011. máj. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!