Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vese betegség következményei?

Vese betegség következményei?

Figyelt kérdés
Anyám születésemkor azaz 20 évvel ezelőtt vese beteg lett. kb. 2010. eleje óta kezdték csak el kezelni miután volt egy csúnya rosszulléte. Ő mindig tudott erről hogy vese beteg,de a családban senki,mert nem mondta el senkinek. Halogatta a kezelést mert félt tőle ami mondjuk érthető. Vesebetegségétől függően 2 hetes váltásokban kint dolgozik ápolóként Ausztriában.. Tudom dolgozni kell,Magyarországon meg nem jó a kereset,vagy fel sem veszik már az embert,de azt sem hiszem hogy a betegsége mellett túl jó ötlet hogy dolgozzon.. Amíg kint van nagyjából minden rendben van vele állítólag. De mikor hazajön akkor nincs jól. Most is hazajött hétfőn azóta nem csinál mást mint reggel felkel,dohányzik,kávézik,azt sem mondanám hogy eszik vmit (max egy falatot egész nap) :/ és ezután visszamegy pihenni... És egész nap,a napokban csak ez az össz dolog amit csinál,meg az hogy hozzá sem lehet szólni mert goromba..
2012. máj. 5. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
A legrosszabb, amit tesz, hogy dohányzik, és kávézik. A dohányzás lelassítja a vese véráramlását. Amennyiben kevesebb vér jut a vesékbe, romlik a vesefunkció. A vesedaganatok kockázatát 50 %-al megemeli. Ahogy a veseelégtelenség egyre súlyosabb lesz, úgy szaporodik fel a mérgező anyag a vérben. Az idő előre haladtával idegrendszeri tünetek jelentkeznek, izomrángás, izomgyengeség, mozgásképtelenség léphet fel. emésztési zavarok és súlyvesztés is benne van a pakliba. Gyakran magas a vérnyomás is, mivel a vese nem képes eltávolítani a feleslegben lévő sót, és a vizet. De gondolom anyukád, mint ápolónő ezekkel tisztában van, akkor nem értem, hogy miért dohányzik, és kávézik?
2012. máj. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos én sem értem,nem akar vagy nem tud leszokni róla avagy mindkettő :/ Nem tudom :S A vérnyomása mindig ingadozó van mikor magas,de van mikor meg alacsony. Pár éve úgy kezdődött hogy a haja is hullott foltokban :S Állítólag,elmondása szerint,bár semmit sem beszél meg velem,már nem hullik neki... Viszont a leírtjaidból következtetve ha tovább folytatja a kávézást pláne a dohányzást,mondjuk kb. napi 2 kis csészényi kávét iszik meg viszont a dohányzás háát.. :S az azért már több.. akkor idővel nagyon nem lesz jó vége és csak ront a mostani állapotán..
2012. máj. 5. 10:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt kell mondjam tipikus dolog ez, és sajnos a vége is egyértelmű, amivel ápolónőként nyilván ő is tisztában van, csak mindig azt hisszük, hogy velünk ez nem történhet meg.
2012. máj. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azzal a dumával jön anyám hogy előbb utóbb úgy is megtörténik,akkor nem mind1? Mondtam neki hogy nem,nem mind1 hogy 10 évvel előbb vagy 10 évvel mondjuk később történik a gond.. Szte mind1... Eléggé rossz felfogás. :S De én mit sem tehetek ez a baj. :/
2012. máj. 5. 17:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Meg azért nem mindegy, hogy hogyan halunk meg :D

Én 80 évesen akarok, miközben a feleségem fogja a kezem :)


De tényleg, ezt egy ápolónőnek kell magyarázni? Milyen osztályon van?

2012. máj. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nincs osztályon,hanem Ausztriában ápol egy idős bácsit és annak a saját lakásán. Hétfőn jött haza utóbb,úgy fest nem mehet vissza többet,nem fog dolgozni semerre,mert utóbb 3 napig rosszul volt,és nevelőapám tegnap délután felvitte Pécsre a kórházba ahol kezelésekre járt és bent tartják kivizsgálásokon stb. Az állapota egyre rosszabb ugyan is saját felelősségére ment ki dolgozni két hetes váltásokban. Mikor itthon volt 2 hetet akkor hétfőnként jött mindig haza és szerda péntek illetve kövi héten pedig hétfő szerda pénteken kezelésekre járt. De akkor is kéne mennie mikor dolgozik,ami azt jelenti hogy nem szabadott volna kijárnia dolgozni,sőt sehol nem melózhatott volna,de hát máskülönben hogy éljen meg egy család?! Vagy úgy bárki más?! :/ Tegnap délután egyik szobából a másikba vitték állítólag anyámat az orvosok mert annyira rosszul volt. Valószínű 1 hétig minimum bent lesz míg beállítják neki a megfelelő gyógyszert és annak mennyiségét,és mint kiderült szívritmus zavara is van,illetve magas a vérnyomása sokszor. :S De ha még rosszabbodik mert sajnos rosszabbodhat,akár bele is lehet ebbe halni az elmondások szerint akkor még tovább is bent tartják. :/
2012. máj. 6. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!