Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az elektromos cigarettát -...

Az elektromos cigarettát - megfelelő töltettel - lehetne inhalálógép helyett használni?

Figyelt kérdés
Tehát teljesen más megközelítésből szemlélve az e-cigit, szolgálatunkba állíthatjuk-e úgy, mint egy inhaláló-készüléket, ami finom ködöt állít elő valamilyen gyógyhatású készítményből, megelőzve ezzel a köhögést, náthát, rekedtséget, allergiás reakciókat, csak épp egy olcsóbb, hordozhatóbb, mókásabb formában?

2012. máj. 6. 16:53
 1/4 anonim válasza:
Nem elképzelhetetlen. A töltet viszkozitásától függ. Ha túl 'folyós' akkor folyni fog. Ehhez kell egy megfelelő patront választani.
2012. máj. 7. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bizony lehet. Ez egy inhalátor, csak most propilén-glikolban, illetve glicerinben oldott nikotint és különböző aromákat "atomizálunk" vele. De ugyanígy bele lehetne tenni más, a sűrű állagú hordozófolyadékban oldódó dolgot is.

(Ha lehetne pontot adni a kérdésért, tőlem kapnál! :D)

2012. máj. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Simán.

Létezik pl. Diapulmon inhalációs csepp 20 ml (gyógyszertárban biztosan, bioboltban talán kapható).

Abból gyárilag forró vízbe kell 10-20 cseppet tenni, a fejedet egy törölközővel letakarni és belélegezni.

Ez végül is ugyanaz, csak mikor keveret a folyadékot, a glicerines alaphoz (lehetőleg nikotinmentes VG) aroma helyett (vagy mellett) ezt a cseppet (is) teszed!

Azt hogy hány cseppet, azt ki kellene kísérletezni, indulj pár cseppről.

Megmozgattad az én fantáziámat is ezzel a kérdéssel.

A VG folyadékhoz, ha magad kevered amúgy is kell 10-15 % desztvíz, vagy alkohol, a kakukkfű is köhögéscsillapító, megpróbálhatsz deszt vízben áztatni kakukkfüvet, vagy alkoholos kivonatot csinálni belőle. A pemetefű is ilyen.


Önmagában már a sima e-cigi gőze is oldja a nyálkahártyát, ez a mentolosra (meg valahol láttam borsmentást is) fokozottan igaz.

2012. máj. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Király, köszi a válaszokat, mindegyiket lájkoltam. :) Már utánaolvasgattam elég behatóan az e-cigiknek, lehet hogy komolyan fontolóra veszem a vásárlást.
2012. máj. 10. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!