Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikor este fekszek az ágyba,...

Mikor este fekszek az ágyba, néha berándul egy kicsit a karom vagy a lábam. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
kb fél éve tapaszalom ezt, de csak csak akkor mikor vízszintes helyzetben vagyok. elég fura.. a barátomnál is gyakran észreveszem ezt, ha nála alszok. lehet tőle vettem át tudat alatt ezt a "szokást"??
2012. máj. 6. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Rendszerint az egész test szokott összerándulni. Ez egyfajta vészreakció. Kellemetlen érzés, de ártalmatlan.

Rend szerint akkor fordul elő, amikor fáradtan térünk nyugovóra. Előfordul ilyenkor, hogy izmaink előbb ernyednek el, mint ahogyan agyunk „éjszakai üzemmódra vált”. Ez az a félig itt, félig ott állapot. Érzékelve, hogy aktív állapotban vagyunk, az izmok mégis ernyedtek, egy parancsot küld az izmoknak az aktivitásra.

Hétköznapi szavakkal ez a lényege, tudományos magyarázat nyilván pontosabb.

2012. máj. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi!:) csak mondom én ezt soha nem figyeltem meg korábban, de már kb féléve rendszeres..
2012. máj. 7. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!