Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csak nekem megy ilyen nehezen...

Csak nekem megy ilyen nehezen a fenék törtlés?

Figyelt kérdés

Mindig legalább 10percet vagyok wc-n abból 1-2perc a kakilás és a többi 8perc pedig a törlés. Már annyi wc papírt elhasználok hogy kidörzsöli a fenekem és vérzik is egy picit. Multkor el is dugult a sok wc papírtól a wc. Vettünk törlőkendőt de akkor is ha elmegyek valahova osztálykirándulás vagy valami akkor mit csináljak? Miért tart nekem eddig mikor a családban mindenkinek 1perc alatt megvan minden. Kértem tanácsot de nemtudják ők se mi lehet a baj.

17/F



2012. máj. 7. 00:39
 1/8 Mara Acoma ***** válasza:
100%
Vegyél bidét.
2012. máj. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
vagy használj bébiseggtörlőt
2012. máj. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 ementali ***** válasza:
100%

Igen, van ilyen.

Ha teheted, akkor ne kínlódj a WC-papírral, hanem zuhanyozd le a kakilást követően, így nem marad koszos, nem dörzsölöd ki.

2012. máj. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Szia régebben nekem is ilyen gondom volt.

két dolog segített: az egyik a fenék szőröm leborotválása, állítólag a hegymászók így szokták... (gondolom kisebb korodban még nem volt szőrös nem okozott gondot)

a másik pedig mikor leülök széthúzom a farpofáim először kicsit feszítő érzés de meg lehet szokni akkor a kaki gyakorlatilag magától kicsusszan alig leszel olyan (kis gyakorlással guggolva a természetben is menni fog

mióta így csinálom elég egy kevés papír vagy három pzs kitörölni.

2012. máj. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nagyon régi a kérdés, de hátha egy kétségbeesett személynek segíthet a válasz, akivel szembejön az oldal... Tehát ez nem normális, emésztési probléma miatt van nagy valószínűséggel, amin viszont lehet segíteni. Gasztroenterológushoz házi orvos ad beutalót.Ez akár lehet gluténérzékenység miatt is. Menj orvoshoz, ne hagyd, hogy ez a dolog megkeserítse a mindennapjaid, de remélem már jól vagy!
2019. jan. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 ementali ***** válasza:

Bővebben leírva, az előző válaszomat. - Nem emésztési zavar, így nem kell hozzá gasztroenterológus. -


A külső és a belső záróizom között megragadhat a széklet maradéka, ez okozza a "féknyomot", másrészt vannak akiknek ragacsosabb (lágyabb, nedvesebb) a széklete, mert nem száraz (amúgy pont a száraz a nem jó, hiszen nyomni kell, míg a lágy széklet erőlködés mentesen távozik, kizárólag a bélmozgástól), valóban a szőrzeten is megragad és így nehéz letörölni. Javasolt minden nagydolgot követően megmosni, lezuhanyozni a popsit, a kád szélére ülve, érdemes egy kicsit széthúzni a külső izmot is (két ujjal), hogy onnan is kimossa a víz a maradékot.

2019. márc. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Birom, mindenki mondja ezt a zuhanyzóba megmosást, na akkor ezt egy iskolai, munkahelyi, bevásárlóközponti vagy egyèb közössègi wc be hogy csinálod meg? Nem mindenki szarik otthon
2019. szept. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van ez így, van mikor egy két törlés, tiszta de van olyan hogy én is törlöm törlöm nem tisztul, na olyankor van az hogy nem kínlódok véres legyen amilyen olyan, ha olyan ez van fürdés közbe este meg oldom, ha igénytelen ha nem ez van, így igen elő fordul hogy boxer alsóm olyan lesz nap végén, maximum akkor próbálom sokáig törölni amikor farmer nadrágot veszek fel miután farmer nadrágokhoz nem hordok boxer alsót, elő fordul hogy farmer nadrág varrása a fenék résznél az is nap végén ott marad a név jegy.
2022. jan. 4. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!