Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha állandóan...

Mit tehetek ha állandóan izzad a tenyerem és a talpam?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom, ez van. Télen nem annyira zavar, mert nem húzok kesztyűt és akkor szabadban nem izzad kezem, mert nem tud. De egyébként nem tudok mit kezdeni vele, és nagyon idegesítő. Néha zavarban is vagyok miatta.

2012. máj. 9. 11:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az enyém is ilyen. Nem tudok mit kezdeni vele.

Nekem nyáron annyira izzad a tenyerem és a lábam is, hogy kicsúsznak a dolgok a kezemből és a lábam a papucsból.

2012. máj. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor sorstársak vagyunk :P De tényleg nem lehet ezzel kezdeni semmit?
2012. máj. 9. 13:27
 3/12 masszázscucc ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ilyen primitív választ írok, de ehhez egy JÓ pszichológus segítsége szükséges. Ez egy mélyen belül gyökerező probléma tünete. Hangsúlyozom, ez tünet. Persze lehet kezelni, elfedni egy tünetet is, de jobb megoldásnak tűnik a probléma kezelése.


Sajnos mindannyiunkat "elrontanak" még valamikor gyerekkorunkban. "Megsérül a lelkünk." Ami aztán előbb, vagy utóbb, de valamilyen formában előtör.


Ma a pszichológia tudománya foglalkozik ezekkel a problémákkal. Eme tudomány szakértőit pedig pszichológusoknak hívják.


Sajnos társadalmunkban ennek a tudománynak a megítélése elég negatív. De neked nyilván hamarabb kell a segítség, mint ahogy a társadalom hozzáállása meggyógyul ezzel kapcsolatban.

2012. máj. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Masszázscucc válaszát kiegészítve:

lehet hormonális eredetű is a probléma.

Bár az is visszavezethető lelki okokra. Ilyennel viszont nem a pszichológus foglalkozik.

2012. máj. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szóval először menjek el egy pszichológushoz, meg egy dokihoz is és hasonlítsam össze a véleményüket? Egyáltalán milyen orvos foglalkozik ezzel? Mármint mi a megnevezése?
2012. máj. 9. 22:19
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen ez valóban egy olyan elnyomott dolog ami valószínűleg még gyermekkorban de akár a magzati kórban történt -és te akkor menekülni szerettél volna nagyon megijedtél , ez a tudatalattiban mindig jelen van , -kérdés :otthon is olyan erős az izzadás mint bárhol másutt ? iskola tömegközlekedés vásárlás stb ? este csökken az izzadás ?
2012. máj. 10. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, otthon jelentkezik az izzadás. Hogy este felé enyhül-e, azt még sosem figyeltem meg. De szerintem igen. Szóval gyakrabban veszem észre napközben. A baj az, hogy nem tudom behatárolni, milyen gyakori, mert már megszoktam (ez nem jelenti azt, hogy nem idegesít).
2012. máj. 10. 14:49
 8/12 anonim válasza:

Sajnos, velem is ez a helyzet, azért is néztem meg ezt az oldalt. Én már voltam mindenféle orvosnál, a probléma továbbra is fennáll.

Segítség lehetne, (ha anyagilag megtehetném) a botoxos kezelés, állítólag nagyon hatásos, de bizonyos időközönként ezt is ismételni kell, és kompenzációs izzadás is felléphet.

2012. máj. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nekem mindig . talpam és tenyerem télen is. és még a hideg és fázik akkor is izzad...:(
2012. jún. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 eniko96 válasza:

Hali nekem is ez van már kiskorom óta és nem tudok mit tenni

ha valaki tud valami megoldást akkor szóljon előre is köszi

2012. júl. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!