Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van valakinek ilyen gerincbete...

Van valakinek ilyen gerincbetegségei? Lelet lent.

Figyelt kérdés
Torsios scoliosis, St.p.M. Scheuermann, lumbago ac. Pedes plani, 2év eltelt es a lumbagó gyakran előjön mit csinaljak?
2012. máj. 9. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyan nem ezek a bajaim, de a gerincemmel van gánya szintén, elég alaposan. Saját tapasztalat, hogy a rendszeres gyógytorna tudott és tud csak élhetővé tenni minden napot, és sok gerincbeteg ismerősöm is így van ezzel. Próbálj felíratni tornát, vagy ha már jártál, és tudod, mit szabad, csináld otthon komolyan és rendszeresen.


Nem tudom, Neked az úszásra mit mondtak, de scoliosis-os ismerőseimnek nagyon sokat segített. Viszont az elsődleges komolyan a gyógytorna! Életed végéig mozgásra vagy ítélve, örülj, legalább nem tunyulsz el... :) Én próbálom így felfogni. És egészen megszerettem, egész kényelmes is, mégis átmozgat. Más mit összeugrál, hogy legyenek izmai, én meg fekve gyúrok a hátamra, és láss csodát, működik! :)


Sok sikert, kitartást!!

2012. máj. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az elso valaszolo jol megfogalmazta, mozgasra vagyunk itelve, de valoban en pl. halas vagyok ezert, hiszen teljesen rugalmas vagyok, es a tuneteim is megszuntek, tehat ajanlom az uszast es a jogat! DVD-t lehet kapni, pelates, de online torna is van, ott szinten talalsz joga gyakorlatokat, fontos, hogy rendszeresen vegezd ezeket.
2012. máj. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! az uszást még nem próbáltam.
2012. máj. 9. 23:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos lenne, hogy legyen egy jó ortopédusod és gyógytornászod, akivel konzultálsz. Nagyon nem mindegy, mit csinálsz, mit mozogsz. A jóga bizonyos gyakorlatai rengeteget segíthetnek, de egy rossz mozdulat, és iszonyatosan sokat ártasz magadnak. Ugyanígy mindennel, ami nem egyénre szabott gyógytorna, illetve könnyített közegben (=víz) mozgás (tehát vízitorna vagy úszás).


Tudom, nem a porckorngjaiddal van baj, de nézd, itt sok-sok segítséget találsz gerincbetegként, olvasd el és szánj rá időt! Ha írsz a jóembernek, lehet, hogy azt mondja, megnéz élőben is (fizioterapeuta és gyógytornász, egyéni tornát állít össze). Engem ő rakott össze élhetővé, nagyon megbízható: [link]

2012. máj. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsónak:Köszönöm :) Megfogom nézni:)
2012. máj. 10. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!