Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges ilyesmi?

Lehetséges ilyesmi?

Figyelt kérdés
Elég furcsa ez a dolog,amire a kérdésem vonatkozik.Három hónapja mononukleózisom volt,és megdagadt bal oldalt a nyakamon a nyirokcsomó és volt ultrahang,aminek alapján azt mondták,hogy nincs vele baj,és valószínűleg el fog múlni.De csak valamivel kisebb lett,el viszont nem múlt,és én amiatt nagyon elkezdtem aggódni,és milliónyi internetes oldalt meg fórumot olvastam mert mindenhol azt írják,hogy a nyirokcsomó azért okozhat rosszindulatú dolgokat.De nemrég újra találkoztam az orvossal aki az UH-t csinálta,mert ő apukám barátnője,és megkérdeztem tőle,hogy lehetséges-e,hogy nem múlik el teljesen a nyaki nyirokcsomó.És azt mondta,hogy igen,tehát hogy valamennyivel visszahúzódott,de előfordulhat hogy teljesen sosem múlik el.Valamennyire megnyugodtam ettől,mégis megint napok óta ezen agyalok,és megint a limfómáról olvasok mindenfélét,és mindig találok valamit,ami miatt azt gondolom hogy aggódnom kéne ezzel kapcsolatban,és alig tudok leadadni erről a témáról.Az utóbbi időben az életem eléggé viharosan alakult,úgyhogy vajon lehetséges hogy valamiféle lelki okai vannak annak,hogy félek attól,hogy esetleg valami ilyenféle betegségem van?Ti hallottatok már olyanról,hogy valakinek állandó nyirokcsomó duzzanata volt,anélkül hogy bármi probléma lett volna vele?Meg az az igazság,hogy eléggé vékony testalkatú vagyok,és azt is mondták hogy ezért látszik ennyire,de valóban zavaró számomra,pedig annyira nem nagy,kb 1 cm,de rajtam mégis látszik,és nem nagyon tudom,hogyan tudnám megnyugtatni magamat,mert lehet hogy ez már inkább lelki eredetű,mert sok dolog rosszul alakult mostanában az életemben

2012. máj. 12. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
ja lehetséges. Bár nekem nem attól van de kiskorom óta duzzadtak a nyirokcsomók állandó jelleggel, de semmi baj vele csak kicsit kellemetlen, de nem tesz kárt
2012. máj. 13. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Úristen, mintha én írtam volna, nagyon rettegek. Tegnap este fedeztem fel a nyakamon egy pici dudort, ami sajnos nem fáj. Több is van, szimmetrikusan, azok nem annyira rémísztenek meg, de ez a magányos nagyon. :( A Tied fáj? Állítólag az a jó, ha fáj. Annyira félek, hogy rákom van. Van egy 13 hónapos kislányom, akit imádok, és rettegek, hogy nem látom felnőni. Hétfőn megyek orvoshoz, mert megőrülök. Én is vékony vagyok.

Kicsit megnyugtatott, amit neked mondott az uh-os. Remélem nincs nagy bajunk. Biztos rátesz egy lapáttal, hogy nem vagy a toppon lelkileg.

2012. máj. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát az enyém már nem fáj,de mikor beteg voltam fájt egy kicsit.Igazából most már egy kicsit megnyugtatott az,hogy érzem hogy kisebb lett,már csak olyan 1 cm körüli vagy még kisebb,és állítolag a rosszindulatú nyirokcsomó 2-4 centisre is meg tud nőni.Persze orvoshoz mindenképp érdemes elmenni ha ilyesmit tapasztalt,ezt mindenhol mondják,viszont ez közhely,de nem kell mindig a legrosszabbra gondolni :) Azt olvastam,és hallottam hogy bármilyen jellegű,legártalmatlanabb betegség is idézhet elő nyirokcsomókat,amik kisebb nagyobb méretűek lehetnek.Persze érdemes vizsgálatokat csinálni,például az ultrahangon nekem sok mindent elmondtak a nyirokcsomómról,az alapján már valamennyire látják,hogy jóindulatú-e vagy sem,legalábbis nekem ott mondták,hogy nem kell aggódnom,csak ugye nagyon lassan múlik,ezért elkezdtem aggódni,viszont azt mondták,lehetséges olyan,hogy teljesen nem is fog visszahúzódni.De persze még mindig zavaró,hogy megtapintom a nyakam és van rajta egy dudor,de azt hiszem idővel majd megszokom és nem foglalkozom annyit vele.Szóval én azt tanácsolom Neked,hogy ne úgy állj hozzá hogy rögtön azt gondolod hogy rákod van,mert nekem is nagyon megkeserítette a napjaimat,pedig mint kiderült,valójáaban nem volt okom ezt gondolni.És igazából azt nem tanácsolom,hogy mielőtt bármilyen orvos látna,az interneten olvass rémesebbnél rémesebb információkat erről,mert engem is ez vezetett ahhoz hogy nagyon kétségbe voltam esve,mert már csak az internetes oldalak olvasása miatt is a lehető legrosszabb diagnózisokat állítottam fel magamnak.Tehát fel a fejjel,szerintem valószínűleg csak valami fertőzés van a dologban,mint a legtöbb embernél,és bár az egész nagyon ijesztő tud lenni,végül rájössz hogy nem volt miért aggódni,de orvoshoz azért mindenképp menj :)
2012. máj. 15. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!