Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van egy ganglion a kézfejemen,...

Van egy ganglion a kézfejemen, fáj tőle az egész karom, de még nem szeretném megműttetni! De ha sokáig nem műttetem meg lehet valami komoly bajom? (pl. lebénul, vagy ilyesmi)? 20/n

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is van, es a mutet utan is meg tud ujra jelenni, es akkor meg ne felejtsuk el a csodalatos magyar orvosok gyakran hibaznak mutet kozben. Apum mernok neki mar 20 eve van,mindig mondjak,hogy muttesse meg,csak elfelejtik,hogy mar 3x mutottek,es csak rosszabb lett. Pihentesd,amikor csak tudod.
2012. jan. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A ganglion tulajdonképpen egy jóindulatú ciszta, orvosi vélemények is megoszlanak, mi a legjobb módszer a kezelésére. Nem minden orvos híve az azonnali műtétnek. A jelzett oldalon van pár video, különböző dokik nyilatkoznak a témáról, talán segít a helyes döntésben.

[link]

2012. jan. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Nem hiszem hogy lehetne komoly bajod tőle.


Nekem is volt.

Én sem akartam kés alá menni, de nagyon fájt főleg ha beütöttem valahová.

Én elintéztem magamnak.


Van két módszer amivel eltüntetheted,ha elég bátornak érzed magad.

1: menj el a gyógyszertárba és vegyél egy vastag(17G) steril injekciós tűt, fertőtlenítsd le a bőröd és szúrd ki vele 1 vagy több helyen, aztán masszírozd szét.

2:egy durvább módszer, fogsz egy telefonkönyvet jó keményre összetekered, és csapsz egy igazán jó nagyot a dudorra.


Én az elsőt alkalmaztam, nem bántam meg, egy évvel ezelőtt történt.

Azóta semmi bajom, nyoma sincs ganglionnak!



FONTOS!

A FENT EMLÍTETT MÓDSZEREK NEM PÓTOLJÁK AZ ORVOSI ELLÁTÁST!!!

ALKALMAZÁSUK KOCKÁZATOT REJTHET,MINDENKI CSAK A SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE TEGYE!!!!

2012. jan. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem is volt a kézfejemen egy ganglion. Elég ronda volt de mondjuk nekem nem fájt. Egyszer testnevelés óra után vettem észre hogy eltűnt, mintha "széttört" volna. Lehetett érezni a kisebb nagyobb darabokat. Valószínűleg a komolyabb igénybevételt nem bírta túl jól mert aznap medicinlabdáztunk keményen. Te is megpróbálhatsz hasonlót, veszteni nem vesztesz vele.
2012. jan. 16. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!