Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akinek kiderült, hogy csalánki...

Akinek kiderült, hogy csalánkiütés kínoz, annak mi volt a kiváltó oka, ami okozta a kiütést? (fontos)

Figyelt kérdés
Voltam orvosnál vele. Kaptam rá kenőcsöt, ami gyorsan el is mulasztja. Elküldött vér, és vizelet vizsgálatra, ahol minden értékem rendben volt, ezért kiírt pajzsmirigy vizsgálatra. Mondta, hogy menjek el, ha akarok, és majd megnézzük a hormon szintet, mert lehet, hogy nem működik rendesen. A vizsgálatot nem tette kötelezővé, azt mondta, hogy ha zavar, akkor forduljak vele egy bőrgyógyászhoz. Kenőcs nélkül is elég gyorsan elmúlnak a kiütések. Mikor este alszok, akkor nincsen semmilyen kiütésem, csak napközben, mikor aktív vagyok. Azt vettem észre, hogy ha idegesebb vagyok a kelleténél, akkor jönnek elő, vagy ha idegeskedek. Ha kimelegszek, és irritálva van a bőröm. PL. Tesómmal szoktam birkózni, akkor elő szokott jönni. Combomon, hát, has, láb. Ott ahol jobban dörzsölődik a bőröm. Minél jobban kaparom, annál jobban látszódik+ hurkás lesz, ha nagyon vakarom, ha nem vakarom, akkor tisztára úgy néz ki, mint a csalánkiütés. Hát felső részét elég jó szoktam kaparászni, mert pattanásos a bőröm ott, és akarva akaratlanul megkavarom. Csuklómon is elő szokott jönni. Jövő héten megyek bőrgyógyászhoz, addig nem vetetem le a pajzsmirigyre a vért. Max majd, ha ő is mondja. Ennyi. Köszönöm, hogy elolvastátok a regényemet.
2012. máj. 18. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a birka pörkölttől, de még a gondolatától is kijön.
2012. máj. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az eper, házi tojás, házi tejtől jöhet ki. De nem mindig, van mikor ehetek ezekből akármennyit és van mikor másnapra ki is jön..
2012. máj. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem bizonyos kozmetikumoktól jön elő (dezodorok,testápolók), ez inkább ekcémaszerű, ill. kontact dermatitis. Nem mindig tudom a kiváltó okát sajnos. Az biztos, hogy naptejet, napolajat nem használhatok... szívás. Természetesen nem bírnám ki, hogy mindenből illatanyagmentes cuccost vegyek, úgyhogy rendszeresen szoktam bűnözni (most pl. a térdhajlatomon jött ki), ilyenkor már tudom mi a kezelés...

25/N

2012. máj. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezzel allergia tesztre kell menni!! Én ugyan még nem voltam. :D Nekem is vannak és még mellé szintén ekcéma szerű elváltozás is van a bőrömön, a legkülönbőzőbb helyeken(karom, vállam, hátam, mellkasom, nyakam,arcom...)... Ez sok mindentől kijöhet. A szteroidos kencsőcsök nem rosszak rá ugyan, de amint abbbahagyod a kenegetést, visszajön(tapasztalat!)... Claritine-t vagy Fenistil tablettát szedj rá(vigyázz, álmosítanak), de mindenek előtt jobb, ha elmész egy allergia tesztre! Figyeld magad, hogy mikor, mi után(étel, kozmetikum vagy valami növény) jön ki...
2012. máj. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, kedden megyek a bőr dokihoz. Alig várom a keddet, hogy megtudjam mi a kiváltó oka. Állítólag az idegességtől, és a stressztől is kijöhet. Manapság nagyon sokat idegeskedek..
2012. máj. 19. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!