Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felállok, elkezdek szédülni,...

Felállok, elkezdek szédülni, és elhomályosodik, elsötétedik a látásom. Mitől?

Figyelt kérdés
Ha sokat ülök (40-50) percet,13 éves vagyok

2012. máj. 19. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Alacsony vérnyomás, de lehet egy fülgyulladás következménye is.
2012. máj. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
alacsony vérnyomás 13 évesen?
2012. máj. 19. 10:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez szerintem mindenkinél így van, gondolom, hirtelen állsz fel, kevés vér megy az agyba.
2012. máj. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A vérnyomás értéke nem korfüggő.

Ha kevés folyadékot iszol, máris alacsonyabb a vérnyomásod.

2012. máj. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :D
2012. máj. 19. 10:27
 6/10 anonim ***** válasza:

Lassan állj fel,ügyelj a vérnyomásodra.

Mennyit eszel és miket?Miket iszol?Megvan a napi folyadékbeviteled?(1,5-2 liter mindenféleképpen szükséges-VÍZ!)

Vigyázz,mert ha leesik a vércukrod,akkor nagyon könnyen el is ájuhatsz.én is így voltam 15 évesen még 9,osztályban,meg aztán egy vírust is elkaptam.Mára már megerősödött kicsit az immunrendszerem,szóval minden baktériumnak jobban ellenáll,de még nem tökéletes,mert olyan nem is lehet.

Kólát egyáltalán ne,vagy csak nagyon keveset igyál,mert az meg a pulzusszámot növeli meg a vérnyomással együtt.Utána hirtelen is lecsökkenhet a vérnyomás,az meg az említett ájulással járhat.

Amikor leesik az ember vércukorszintje és érzi,hogy kezd rosszul lenni(émelygés,szédülés),akkor gyorsan enni kell,vagy cukrot kell enni!Bármilyen cukor jó,vagy bármilyen más étel.Ha nincs étvágyad,akkor jobb a cukor vagy az üdítő.Szóval ja,a lényeg:

-mindig legyen nálad elég kaja,víz vagy kevésbé cukros üdítő,valamilyen cukor,

-mindig szólj valakinek,aki a közeledben van,hogy rosszul vagy,de ne állj fel és ne menj ki!Nekem az első rosszullétemnél pontosan ez volt a hiba,hogy még akkor is kimentem,amikor már teljesen elhomályosodott a világ előttem,és akkor ájultam el..szerencsére a közelemben volt a tanár meg egy osztálytársam(aki éppen kikísért) és elkaptak.(különben a fejem megbánta volna ezt az ájulást..)

-HA EGYEDÜL VAGY:

-semmiképp se ijedj meg vagy ess kétségbe!

-Feküdj le a földre vagy az ágyra esetleg a fűre(ilyenkor a ruhádra ne figyelj,hogy koszos lesz,fő,hogy ne ájulj el és ne ess el)!

-Emeld fel egy kicsit a lábad,ha nem tudod,akkor feküdj nyugodtan a földön egészen addig,míg a rosszullét kritikus időszaka el nem múlik!(verejtékezés,fázás,szédülés)

-Amikor elmúlt a kritikus szakasza a rosszullétnek,akkor utána AZONNAL egyél,igyál!utána valószínűleg fázni fogsz,úgyhogy vegyél fel pulcsit,vagy ha éppen nincs nálad,akkor menj be valami zárt helyre!


Ezek a rosszullétek nálam ritkán jelentkeztek.Először 1 éve télen,aztán most télen februárban(ugyanakkor,mint az első rosszullét,ez marha érdekes volt számomra,mondjuk 1 nappal később,tehát nem 17.-én,hanem 18.-án),aztán márciusban.De csak EGY rosszullét járt elájulásal,az első.


16/L

2012. máj. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot,néha sokat néha keveset eszek.Húst azt nem.Inni sokat iszok vizet.
2012. máj. 19. 18:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Pedig az állati eredetű fehérjék is fontosak a szervezetnek.Ne legyél vegetáriánus,ez fontos!
2012. máj. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 road600 válasza:
Hali én is 13 vagyok és detto ez van :D
2012. dec. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is 13 vagyok és nekem is ez van :D
2018. márc. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!