Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 13 éves gyerek vagyok. Wolff-P...

13 éves gyerek vagyok. Wolff-Parkinson-White WPW szindróma-mám van Nagyon félek a katételezéstől szerintetek ez kockázatos?

Figyelt kérdés
2012. máj. 22. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden orvosi beavatkozásnak vannak rizikói, de a katéterezés eléggé rutin műtét ma már.

Nem lesz semmi gond. Apámnak is volt szívkatéterezése, azóta is jól van.

2012. máj. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
jó rendben köszönöm !
2012. máj. 23. 13:41
 3/5 anonim válasza:

2003-ban volt nekem ilyen műtétem, két fajta eljárás van artérián keresztül, vagy vénán keresztül. Nekem nem sikerült az artériás (nehezebb). Ezért egy hónap múlva megismételték, de már vénán keresztül.

Nem mondom, hogy fájdalommentes, kicsit olyan érzés mintha infarktust kapna az ember, amikor a szívnél "javítják" a dolgokat. Célszerűbb minél fiatalabb korban elvégezni a műtétet.

Valószínűsíthető a teljes gyógyulás, de tökéletesen csak akkor sikerül, ha utána kerüli a stresszes helyzeteket, és itt nem az extrém sportokra gondolok. Természetesen kerülni kell az alkoholt, a dohányzást. A drogokat meg végképp!!! Ugyanis ilyen betegség előzménnyel, egy füves cigivel búcsút lehet mondani az életnek, mert akkora túlpörgést nem fog tudni elviselni a szív.


Egy a lényeg, hogy nem kell félni a műtéttől! Csak bátran, és tessék hinni benne! A másik jó dolog, hogy egyáltalán sikerült megállapítani a betegséget. Ez nekem 6évbe került!

2012. máj. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a biztatást SIKERÜLT
2012. nov. 3. 16:19
 5/5 anonim válasza:
Valaki le tudná írni nekem, hogyan is zajlik egy ilyen műtét? Meddig kell kórházban maradni utána? Mire lehet számítani?
2015. dec. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!