Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lett jól tapintható a...

Mitől lett jól tapintható a nyirokcsomó?

Figyelt kérdés
Az állkapcsom alatt mindkét oldalon jól kitapintható a nyirokcsomó,pedig ezzel soha nem volt problémám. Napok óta fáj a torkom, ez összefüggésben lehet vele? Ha elmúlik a torokfájás,a nyirokcsomó visszahúzódik?

2012. máj. 23. 22:23
 1/3 anonim válasza:
nyirokcsomó gyulladás..nekem is nem rég volt hogy torokgyulladásom volt nagyon fájt a torkom is meg a nyirokcsomó .. nekem úgy 3-4 napig fájt utána elmúlt és visszahúzódott ..
2012. máj. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Smartguy86 ***** válasza:

#2 - A nyirokcsomó a nyirokkeringés fő szerve, több is van a testedben. A nyirokkeringés fontos része az immunrendszernek, méregtelenít, kiegészíti a vérkeringést és különféle anyagokat szállít. Remélem, segítettem :D


Ha nem: [link]


Kérdező! Igen, ez a nyirokcsomó dolga, hogy megduzzadjon, ha fertőzés áll fent a torkodban. Az pedig nevezetesen a mandulád, amit tapintasz. Vagy elmúlik vagy nem, a fertőzés súlyosságától függ, van akinek élete végéig megduzzadt állapotában marad fenn, mert a szervezet úgy hagyja. Persze nem kell vele foglalkozni, van akinél hajlamos visszatérő gyulladás forrása lenni, azoknál szokták kiműteni.

2012. máj. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat, hálistennek már visszahúzódott, és a torkom se fáj :)
2012. máj. 27. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!