Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem rég tudtam meg, hogy...

Nem rég tudtam meg, hogy gerincferdülésem van, kiírt jövő évtől gyógytesire az orvos. Nem tudom mit tehetnék és a válltáskáról sem akarok lemondani, egyáltalán elmúlhat teljesen?

Figyelt kérdés
Lehet összefüggésben a járással is?
2012. máj. 24. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
2012. máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én 12-dik osztályig rendes hátizsákot hordtam és semmi baja a gerincemnek. ha nem is akarsz lemondani a válltáskáról, akkor is ügyelj arra, hogy egyenletes legyen a terhelés. elmúlni elmúlik, de kell egy pár év hozzá.
2012. máj. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A gerincferdülés nem múlik el csak javul.
2012. máj. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen fajta scoliosis van.

Valószínűleg szerzett azt kilehet kupálni, ha nem túl súlyos viszont a gyógytesi mellett érdemes eljárni úszni is, és a gyakorlatokat otthon is elvégezni.

Eszem a drága divatmajom szivecskédet. Arról igenis mondj le ami megkereseríti az életedet. De nem teljesen kell lemondanod róla, kb 2-3 kilóig hordhatod bátran, városba ha mondjuk plázázáni mász a barátaiddal. De ügyelj rá hogy váltsad az oldalakat. Lehe tkényelmetlen a másik oldal, de hazsnos. Most még nem veszed észre de ha nem foglalkozol vele akár már 30-40 évesen is rettentő fájdalmas betegségek alakulhatnak ki a tartás hibádból. márpedig az még egy egészen élhető kor, ez nem a nyugdíjas évek távolról sem, nem tudsz elbújni a lakásodban.

Vegyél rendes háti zsákot, az oldal táskádat meg tartogasd a szabadidődre.

2012. máj. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, várok többet is!
2012. máj. 26. 15:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen soha nem fog elmúlni. Természetesen nem biztos, hogy ettől alakult ki nálad, bár, hogy a válltáska viselésével intenzíven tettél érte az biztos. Az én lányom is hátitáskát hord. Divatból betegnek lenni .... hát nem tudom megéri-e. Szóval csak egy tanács! Felejtsd el a válltáskát amíg még nem romlik jobban a helyzet.
2012. máj. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!