Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Higanyos lázmérőt hány percig...

Higanyos lázmérőt hány percig kell benntartani?

Figyelt kérdés
Régi higanyos lázmérőink vannak, de ahány fajta, annyi félét mérnek! Kb. hány percig kell ezeket benntartani? Mindegyiket egyformán?
2012. máj. 25. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
5 perc az ajánlott, de lehet tovább is. És nem, nem mér többet, ha tovább bent van.. :) (csak mert volt ilyen kérdés már...)
2012. máj. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
A gyakorlat az, hogy legalább 10 percig mozgatás nélkül tartsd benn a lázmérőt, szorosan a hónaljban.Mielőtt kezded mérni a lázad, le kell rázni, legalább 35 fokra.Nézd meg, nincs-e megszakadva a higanyszál, mert akkor össze kell, hogy érjenek, ezt kis dörzsöléssel elérheted, utána jön a lerázás 35 fokra, és mehet a mérés.
2012. máj. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm. bocsánat, rákerestem valami hasonló kérdésre, de nem találtam. :$

viszont ami nekünk van itthon, bent hagyom 5 percig, mér valamennyit, visszateszem mondjuk még pár percre, még többet mér...na ez hogy van?

2012. máj. 25. 12:45
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Attól is függ mennyire régi az a hőmérő, a régieknek bizony kell 10 perc, mi akkor vettünk még egyet mielőtt kivonták volna a forgalomból a higanyosat, annak pár perc is elég.
2012. máj. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát ez még valami ősrégi darab, kb. 70-80-as évekbeli! :)
2012. máj. 25. 13:37
 6/7 anonim ***** válasza:
95%
Annak akkor biztos kell a 10 perc.
2012. máj. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 15-20 percig is megy még felfelé. Akkor melyik a hiteles eredmény?
2019. jún. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!